Kilis'te 60 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Türkiye genelinde başlatılan “Bugün Fidan Yarın Nefes” kampanyası dahilinde Kilis’te 5 bine yakın kişinin katılımıyla 60 bin fidan toprakla buluştu.


Kilis'te 60 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "11 Kasım Ağaçlandırma Seferberliği" nedeniyle yayımladığı genelge ile her yıl 11 Kasım gününün "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak kutlanacağını duyururken,

bugün Türkiye genelinde 81 ilde eş zamanlı olarak 11 milyon fidan dikimi yapıldı.

"Bugün Fidan Yarın Nefes" sloganıyla hareketlenen fidan dikimi, Kilis'in Gülbaba Köyü'ndeki ormanlık alanda gerçekleştirildi.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan fidan dikimine, öğrenciler, vatandaşlar, askerler, il protokol üyeleri ve polislerden oluşan  büyük bir kalabalık katıldı. Herkesin büyük bir zevkle ve hevesle iştirak ettiği etkinlik ile birlikte gelecek nesillere nefes olması için fidanlar toprağa dikildi.

Fidan dikim töreninde konuşan Kilis Valisi Recep Soytürk, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu projeye sahip çıktığını vurgulayarak, “Bugün gördüğünüz üzere tüm vatandaşlarımız, kamu kurum ve kuruluşları ağaç dikimi için buradalar" dedi.

Kilis Orman İşletme Müdürü İsmet Gümüş, Kilis'te bugün 60 bin adet fidanın dikildiğini belirterek, "Kilis Merkez ilçesi Beşenli, Demirciler, Musabeyli ilçesi Hasanceli, Gülbaba (Martavan) ve Polateli ilçesi Polatbey olmak üzere 5 ayrı noktada 4 bin 670 kişinin katılımıyla 60 bin adet fidan dikildi” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)