Hakikate Seyirci Kalınmaz

Hakikate Seyirci Kalınmaz

Prof. Dr. Haydar Baş’ı sosyal medyada takip eden binlerce İzmirli önceki gün akşam yemeğinde bir araya geldi. Programda konuşan BTP Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil, “Hakikati ve gerçeği görüp seyirci kalmaya hakkımız yok. Türkiye’nin bütün sorunlarını çözecek Prof. Dr. Haydar Baş’la olmaya mecburuz” dedi.

29 Ocak 2020 - 09:50 - Güncelleme: 29 Ocak 2020 - 10:42

Cumhuriyetin partisi BTP'dir

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda ilk konuşmayı BTP İzmir İl Başkanı DİSK eski başkanı Mehmet Dinç yaptı. Programa katıldıkları için misafirlere teşekkür eden Mehmet Dinç, "Ne mutlu Türküm diyerek, bize büyük önder Atatürk'ün hediye ettiği cumhuriyeti yerle bir etmek isteyenlere, cumhuriyetin içini boşaltmaya çalışanlara, Amerikan Müslümanlığını bize yutturmaya çalışan ve Müslümanlığın içini boşaltanlara karşı tavrımızı almalıyız" şeklinde konuştu.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın yaptığı bütün tespitlerde yüzde yüz haklı çıktığını dile getiren BTP İzmir İl Başkanı Mehmet Dinç, şunları söyledi: "Sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş, hangi tarihte tespitleri yapmışsa tamamı Türk'ün anayurdunda yaşanmıştır ve yaşanmaya da devam etmektedir. 5 bin yıllık tarihinde yüce Türk milleti hiç bu kadar büyük bir gafletin ve dalaletin içerisine sürüklenmemiştir. Atası Oğuz Kağan'dan gelen o adalet ruhu, mazlumun yanında olma erdemini bir kenara koyup maalesef emperyalist işgalcilerin tetikçisi haline getirilmiş bulunuyoruz.

Şimdi size soruyorum; Atamızın cumhuriyeti kurduğu cumhuriyetin partisi nerededir? Ne Ankara'da, ne İzmir'de ne İstanbul'da hiçbir yerde aramayınız. Cumhuriyetin partisi bu salondadır. Onun adı Bağımsız Türkiye Partisi'dir. Onun Genel Başkanı, Ehl-i Beyt'in yolunu yol edinmiş, Atatürk'ün ruhunu kendine zırh yapmış, kapitalizmi dize getiren Milli Ekonomi Modeli'nin sahibi Prof. Dr. Haydar Baş'tır."

Ali Karakuş: Milyonlarcayız…

Programda BTP Sosyal Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Karakuş da konuştu. Türkiye'nin eğitimdeki durumuna konuşmasında dikkat çeken Karakuş, "Üniversite sınavında 1 milyon öğrenci barajı geçemiyor. 14 soru sorulan tarih dersinde Türkiye ortalaması 1 net. Fizikte 12 soruda 0.2 net ortalaması var ülkemizde. Yani bir net bile değil. Eğitimde çocuklarımızın durumu da çok kötü" dedi. Bu sosyal medya yemeklerini organize ederken fark ettikleri önemli bir noktaya dikkat çeken BTP Genel Başkan Yardımcısı Karakuş, şöyle konuştu: "Biz şunu fark ettik aslında bizler gibi düşünen milyonlarca insan var. Biz diyoruz ki; Bir araya gelelim, beraber olalım ve bu işi başaralım."

Deprem vergileri nereye gitti?

BTP Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil ise konuşmasına Elazığ ve Malatya'da yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileyerek başladı. "Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Hocam, bütün hastalığına rağmen bu programa katılmak istedi ama doktorlar tıbbi olarak istirahat etmesi gerektiğini söylediler. Çünkü Haydar Baş Hocamız bizim tek çıkışımız. Daha yolun başınayız, O bize lazım" diyen Selim Kotil, şunları söyledi:

"Elazığ'da deprem oldu. Kızılay Başkanı 10 lira para gönderin diye mesaj attı. Milletçe para toplandı. Peki, hiç düşündünüz mü, yıllardır alınan deprem vergileri nereye gitti. 70 milyar para toplanmış, bu paraya dolara çevirip hesaplarsak bugüne kadar 200 milyar TL toplandığını görüyoruz. Bu paralar deprem öncesinde hazırlık yapılsın, depremden sonra yaraları sarabilmek için toplandı. Ama Kızılay Başkanı 10 TL istiyor. Bu tam anlamıyla para bitti demektir. Devletin bütçesi 2019'da 130 milyar TL açık verdi. Her gün Türkiye'nin iç borcu 1 milyar TL artıyor. Çinliler Volvo arabasını 9 milyar TL'ye aldı. Yani sadece bu hafta Türkiye'nin sırtına binen faiz yüküyle İsveçli Volvo'yu satın alırsın. Bunlardan bize ne, derseniz. Bu açıklar size yol, su olarak size dönüyor. Artık elektrik değil de fatura çarpıyor ya size, işte bundan dolayı."

Cep delik cepken delik...

Konuşmasında salondakilere, 'Hükümetin Türkiye'deki ekonomik sorunlara karşı çözümü nedir' diye soran BTP Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil, "Türkiye'nin geldiği nokta 'cep delik, cepken delik' noktasıdır. Türkiye'de yüzde 13.4 resmi işsizlik var. Gerçekte yüzde 30 işsizlik var.

Bu sorunlara iktidarın kafasındaki çözüm ne? Zam yapmak. Yani çözüm sizin cebinizdeki paraları almak üzerine kurgulanmış. İktidarın kaynak olarak gördüğü yer sizsiniz, yani tüm vatandaşlardır. Ana muhalefet partisinin çözümü de aynı. Bu mantıkla bu ülke düzelmez arkadaşlar" şeklinde konuştu. BTP Genel Başkan Yardımcısı Kotil, şöyle konuştu: "Gelin çözümün yegâne adresi Prof. Dr. Haydar Baş ve BTP'de buluşalım. Hakikati ve gerçeği görüp seyirci kalmaya hakkımız yok. Böyle bir lüksümüz yok. Türkiye'nin bütün sorunlarını çözecek bir insan var. Bu bize büyük bir sorumluluk yüklüyor. Bu ülkenin geleceği için hepimiz Prof. Dr. Haydar Baş'la olmaya mecburuz."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 11088 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akcurun Camii ve tarihteki yeri
Akcurun Camii ve tarihteki yeri
Yaşlanma ile saçlardaki incelmenin önüne geçilebilir mi?
Yaşlanma ile saçlardaki incelmenin önüne geçilebilir mi?