Hemşire Adayı Öğrenciler Engelleri Aştılar
Reklam

Hemşire Adayı Öğrenciler Engelleri Aştılar

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Öğr. Gör. Fatma Karasu’nun koordinesinde güzel etkinliklere imza attılar.

11 Aralık 2018 - 09:21 - Güncelleme: 11 Aralık 2018 - 09:30

Öğrenciler, “Engellilerle Yaşam” dersi kapsamında Kilis Mavi El Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Beyazel Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Ekrem Çetin Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, Kilis Özel Eğitim Uygulama Merkezi (I. Kademe) ve Duru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerini ziyaret ettiler.


Hemşire adayları öğrenciler gittikleri rehabilitasyon merkezlerinde barınan çocuklarla oyunlar oynadılar, sohbet ettiler ve çocuklarla hoşça vakit geçirdiler. Öğrenciler, bir gün bile olsa engelli kardeşleriyle birlikte olarak, onların yaşadıkları sıkıntılara şahit olduklarını, onların yüzlerini güldürmek ve gönüllerini hoş tutmak adına ellerinden geleni yaptıklarını söylediler. Toplum olarak engellilere olan davranışlarımızda daha dikkatli olunması gerektiğini ifade eden öğrenciler, herkesi daha duyarlı olmaya davet ettiler.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1000 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Hukuk Danışmanından Flaş Açıklama
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Hukuk Danışmanından Flaş Açıklama
İnönü İlkokulunda
İnönü İlkokulunda "Kanlarımızı Veriyoruz" Bağış Etkinliği