Reklam

Hüseyin Baş

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın, Hakk'a rıhletinin ardından 130 kişiden oluşan BTP Merkez Yönetim kurulu internet ortamında toplanarak yeni Genel Başkan olarak hukukçu Hüseyin Baş'ı seçti.

27 Nisan 2020 - 11:05

BTP yönetiminin bu tercihinin kamuoyuna duyurulmasının ardından, Bağımsız Türkiye Partisi'ne hiç yolu düşmemiş, onlarca seçimde bir kez olsun BTP'ye oy vermemiş bazı kesimlerin koro halinde;

"Biz Hüseyin Baş'ı tanımıyoruz. Neden Hüseyin Baş? Şu olsaydı, bu olsaydı daha iyi olurdu" gibi önerilerde bulunduklarını görüyoruz.

Bu kişilere baktığınızda zannedersiniz k; ömrünü BTP'ye hizmet etmek ile geçirmiş BTP kurmaylarından ve teşkilatlarından daha çok BTP'yi düşünüyorlar!

Onlara tavsiyem şudur:

BTP fikir ve proje partisidir. Siz önce BTP'nin fikirlerini ve projelerini öğrenip özümseyin. Sonra size en yakın ilçe teşkilatına üye olun. 'Bu partiyi büyütmek istiyorum' diyorsanız, bir ilçe teşkilatından başlayarak görev alın. Sonra 'büyük kongre' delegesi olun. Yakında büyük kongremizi toplayacağız. Bizler 3 yılda bir olağan 'büyük kongre' yaparak Genel Başkan seçiyoruz. BTP'yi tanıyan bilen bir kongre delegesi olarak istediğiniz ismi genel başkan olarak önerebilir, seçebilirsiniz. BTP'nin kapıları herkese açıktır.

Değilse başka kapıya…

"Efendim, Hüseyin Baş'ı tanımıyoruz?" diyorlar.

Genel Başkan Hüseyin Baş çok güzel dedi, "Merak etmeyin çok yakında tanışacağız."

Ben de merak ediyorum bu kişiler BTP kurmaylarından kimleri tanıyor acaba. Kurmayları bir yana bırakalım 50 yıldan bu tarafa gece gündüz millete hakikati anlatmak ile geçirmiş, geçtiğimiz günlerde Hakk'a uğurladığımız Genel Başkanımız Haydar Baş'ı ne kadar tanıyorlardı! Ne kadar anlamışlardı!

Hiç kimse, bizim partimizi bizden çok düşünüyor numarası yaparak bizi aptal yerine koymaya çalışmasın! Sizin fitne çıkarmaya çalıştığınızı, Prof. Dr. Haydar Baş sonrasında bizi paramparça görme arzunuzun kursağınızda kaldığını çok iyi biliyoruz. Sizin şu olsun, bu olsun dediğiniz kişiler de "Hüseyin Baş" dedi. Ömrünü BTP'ye hizmetle geçirmiş BTP kurmaylarının tamamı oy ve gönül birliği ile "Hüseyin Baş" dedi.

Peki, neden Hüseyin Baş?

• BTP kadroları içinde lider kumaşı taşıyan, bu işi en iyi temsil edecek isim o olduğu için,

 

• BTP, Prof. Dr. Haydar Baş'ın fikirleri ile şekillenmiş bir partidir. Milli Ekonomi Modeli'ni, Ehl-i Beyt anlayışını ve M. Kemal Atatürk çizgisini parti programına koymuş tek siyasi partidir. Bu fikirleri millete en iyi anlatacak isim olduğu için,

 

• Liderlik kuşatıcılık gerektirir. Olaylar karşısında dik duruş gerektirir. Adalet, merhamet, şefkat gerektirir. Tüm bu vasıfları taşıdığına herkes şahit olduğu için,

 

• Devletin 5 kuruş yardım etmediği, gönül verenlerin fedakârlığı üzerine kurulu bir teşkilatı diri tutmak ve sürüklemek azim ve güç gerektirir. Azimli ve güçlü olduğu için,

 

• BTP fikir ve proje partisidir. Fikir ve proje partisine lider olmak, bıkmadan ve usanmadan çalışmayı, güzel bir dille anlatmayı gerektir. Bıkmadan usanmadan çalışmak enerji, anlatmak hatiplik gerektir. O enerjik ve hatip olduğu için…

 

Bu listeyi daha da uzatabiliriz. Ancak onu ve birbirlerini çok iyi tanıyan ve BTP'yi dava edinmiş BTP kurmayları tüm bu vasıfları bir arada toplayan kişinin Hüseyin Baş olduğunu gördüğü için onu genel başkan seçti.

 

Ne yapacaktık! Ömrü boyunca Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızdan rahatsızlık duyanları dinleyecek ve tüm bu vasıfları taşıdığı halde "Baş" soyadını taşıdığı için onu seçmeyecek miydik? Baş soyadını taşımak liderlik yarışında avantaj değildir ancak dezavantaj hiç değildir. Sayın Genel Başkanın ağabeyleri var. Kardeşleri var. Onlar da aynı soyadı taşıyorlar. Hüseyin Baş'ın en doğru isim olduğuna onlar da ittifak ediyorlar.

 

Ve sonra bu vazife ateşten gömlektir. Sayın Genel Başkan da bunu çok iyi bilmektedir. Ancak Prof. Dr. Haydar Baş, onu da bizleri de dava adamı olarak yetiştirdi. O, bir dava adamı olduğu için, iş başa düştü demiş ve ateşten gömleği giymeye razı olmuştur. 

 

Sayın Genel Başkan Hüseyin Baş'ın teşekkür konuşmasındaki ifadesiyle, "Cenab-ı Hak bizlere kutlu kaderler nasip etsin."

Av. Lütfullah Önder

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1063 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Onsuz Bir Bayram
Onsuz Bir Bayram
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı