İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu 2019 yılı dördüncü dönem toplantısı, Vali Recep Soytürk başkanlığında yapıldı.

23 Ekim 2019 - 10:34 - Güncelleme: 23 Ekim 2019 - 12:23

Kamu Kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi, il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen Kilis İl Koordinasyon Kurulu 2019 yılı dördüncü dönem toplantısı, İl Özel İdare Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Yatırımcı kuruluşların işbirliği içerisinde çalıştığını belirten Vali Soytürk, “Genel İdare Bütçesi kapsamındaki kuruluşların 107 ve mahalli idare kuruluşlarının ise 26 projesi olmak üzere toplam proje sayısının 133 olduğunu söyledi.

Projelerin toplam bedelinin 2.2 milyar TL. olduğunu kaydeden Vali Soytürk, 2019 yılında Kilis’e gelen ödenek miktarının 266 milyon TL. olduğunun altını çizdi.

Vali Soytürk, 2019 yılında yürütülen projelerin nakdi gerçekleşme oranının % 26 olduğunu kaydederken, bu projelerin fiziki gerçekleşme oranlarının ise % 53 seviyelerinde olduğunu ifade etti.

Vali Soytürk, konuşmasının son bölümünde yatırımların hızlandırılması için Bakanlıklar düzeyinde görüşmelerini sürdürdüklerini belirterek,  ödeneklerin İlimize tahsis edilmesi konusunda yoğun çaba sarf ettiklerini de sözlerine ekledi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1147 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halk katında deli, Hakk katında veliler-1-
Halk katında deli, Hakk katında veliler-1-
Kilis Barosu Başkanı Fazlıağaoğlu Taburcu Oldu
Kilis Barosu Başkanı Fazlıağaoğlu Taburcu Oldu