İlker Başbuğ Kilis’e Geldi
Reklam

İlker Başbuğ Kilis'e Geldi

Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ, Kilis’e gelerek şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

01 Şubat 2020 - 15:47 - Güncelleme: 03 Şubat 2020 - 11:39

Bazı ziyaretlerde bulunmak üzere öğle saatlerinde Kilis’e gelen eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ, Kilis'teki tarihi ve turistik mekanları dolaştı. Terör örgütü üyeleri tarafından roketle vurulan Çalık Camiini ziyaret eden Başbuğ, şehit olanlar için dua etti. Akcurun Mahallesindeki Akıncı Konağını da ziyaret eden Başbuğ, konağın sahibi Mümtaz Akıncı’dan yapının mimarisi hakkında ayrıntılı bilgiler aldı. Akcurun Camii yanındaki çay ocağında oturup vatandaşlarla sohbet eden İlker Başbuğ, şehrin tarihi sokaklarında dolaştı.

Kilis’i Suriye sınırında güzel bir şehir olarak tanımlayan İlker Başbuğ, “Suriye'de yaşanan iç savaştan en çok etkilenen Kilis'i görmek istedim. Bugün Kilis’in nüfus yapısının değişmiş olduğunu görüyoruz. Suriyelilerin Kilis'teki nüfus sayısından daha fazla olduğu gerçeği var. Fakat güvenlik açısından bir sorunun kalmadığı ve  şehrin oldukça güvenli olduğunu görüyoruz.

Ancak Kilis'in daha fazla Suriyeli'yi kabul edebilecek, imkanı ve kabiliyeti, yerleşimi her açıdan kalmadığını gördük. Tabii son dönemlerde özellikle, İdlip'de yaşanan olaylar var. Ümit ediyoruz ki İdlip'de yaşanan olaylar sonrasında yine bir göç dalgası olursa, en çok etkilenecek yerleşim yerlerinden bir tanesi Kilis olacak. İnşallah böyle sıkıntılı durumlar burada yaşanmaz" dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 7251 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Maske ve Eldiven Atıkları İçin Yeni Tedbirler Alındı
Maske ve Eldiven Atıkları İçin Yeni Tedbirler Alındı
Sokak Hayvanlarını Unutmadılar
Sokak Hayvanlarını Unutmadılar