İmplant Fiyatları
Reklam

İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları neye göre değişiyor. implant diş fiyatları ne kadar?

02 Aralık 2016 - 18:37 - Güncelleme: 01 Mart 2018 - 16:09

İmplant Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

İmplant fiyatları, markaya göre, tedavi yapılacak kliniğe göre, Diş hekiminin uzmanlığına, tecrübesine göre değişkenlik göstermektedir.

İmplant tedavisi için kullanılacak malzeme, hizmet garanti süresi, cerrahi ekibin yeterliliği, kullanılacak protez çeşidi ve tercih edilecek yöntemlerin implant diş fiyatlarını etkileyen faktörlerdendir. 

İmplant fiyatları gideceğiniz sağlık merkezine ve ağız sağlık durumuna göre farklılık gösterebilir. İmplantın ne derecede uygulanacağı, hangi bölgelerde işlev göreceği, kalitesi gibi durumlarda implant fiyatlarında oynamaya sebep olabilir. Net implant fiyatları ancak gerekli muayeneler yapıldıktan sonra öğrenebilirsiniz.

İmplant tedavi uygulaması son yıllarda oldukça sık tercih edilen ve başarılı sonuçları ile herkesi cezbeden bir operasyondur. Başarılı diş hekimlerinin rahatlıkla yaptığı bu uygulama ile dişler hem uzun süre sağlıklı kalıyor hem de gülüşler daha parlak oluyor. Her şeyden önce implantın bir açılımını yapmak gerekir. İmplant ağızda eksilmiş dişlerin yerine çene kemiğine sabitlenmiş dirençli titanyum vidalara verilen isimdir. Yapılacak olan cerrahi müdahale ile çene kemiğine yerleştirilir. Çene kemiğine yerleştirildikten sonra ortalama 3 aylık bir süreçte tam olarak oturma sağlayacaktır. Bu şekilde diş kökü görevini tam olarak kazanacak ve protezi taşıyabilecek bir fonksiyonelliğe kavuşacaktır. 

 

İmplant İçin Uygun Muyum?

İmplant yaptırmak isteyen hastaların uygun olup olmadıkları ise belirli kriterlere bağlıdır. Örneğin implantların sabit bir genişliği ve yüksekliği vardır. Bu sebepten ötürü işlemlerin uygulanabilmesi için hastanın çene yapısının tedaviye uygun olması önemlidir. Kısaca hastanın kemik yapısı implantları taşıyabilecek kapasitede olmalıdır. Bunun için de yeterli genişlik ve yükseklik gereklidir. Yapılacak olan muayenelerde hastanın kemik yapısı belirli bir uygunluktaysa tedavi hem daha hızlı hem de daha başarılı sonuçlanacaktır.

Fakat bu hiçbir şekilde implant uygulanamayacak anlamına gelmemektedir. Hastanın çene kemiğindeki yetersizlik kemik ekleme veya yumuşak greftleme gibi yardımcı teknikler vasıtası ile uygun hale gelebilir. Bununla beraber implant yaptırmak isteyen hastaların ağız bakımının ve hijyenin uygun olması da önemlidir. Bu şartlar yerine getirildiğinde hemen her yaşa implant uygulaması yapılabilmektedir. Fakat ergen dönemdeki hastaların kemik olgunlaşması tamamlanmadığından bir müddet beklemek gerekecektir.

İmplant uygulamasının başarılı bir şekilde yapılabilmesi için koşullar;

1)      Kemik yapısının belirli bir genişlik ve yükseklikte olması

2)      Ağız içerisindeki yumuşak ve sert dokuların yeterli düzeyde olması

3)      Kemik hastalığı gibi engelleyici durumların olmaması gerekir

Bununla beraber şeker hastalığı olan kişilerde implant kontrol altında uygulanabilmektedir. Kortizon hastaları ise kemik yapısındaki bozulmalar nedeniyle uygun görülmez. Fakat gerekli şartlar sağlanırsa konsültasyon halinde implant mümkün olabilir.

 

İmplant Süreci Nasıldır?

İmplant dediğimiz uygulama anestezi altında yapılmaktadır. Yani operasyon esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Fakat işlem sonrasında anestezi etkisini kaybettiğinde hafif bir ağrı hissedilebilir. Bu gibi durumlarda doktorun önerdiği ağrı kesiciler kullanıma uygundur. Normal diş çekiminde duyulan ağrı ne ise implant sonrası ağrı da en fazla o kadar olacaktır.

Hastanın bir ya da birden fazla dişi eksik olabilir. Yani implant bir veya daha fazla diş kayıplarında rahatlıkla uygulanabilmektedir. Şayet implant için yeterli ve uygun derecede çene kemiği ve kalitesi bulunuyor ise hemen her diş eksikliği için implant rahatlıkla uygulanabilir.

 

Kanıtlanmış Sonuçlar ile İmplanta Güvenin

Akıllara takılan bir başka soru da implantın ne derece güvenli olduğudur. Zamanımızda implant tedavisi mükemmele yakın bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Teknoloji her geçen gün ilerlemektedir ve buna paralel olarak her geçen gün yeni implant markaları ortaya çıkmaktadır. Kaliteli bir implantın ömür boyu fayda sağlayacağı tıp çevresinde bilinmektedir. Fakat yine de uzman bir doktordan konu hakkında detaylı bilgiyi almak yararlı olacaktır. Diğer tüm operasyon ve ameliyatlarda olduğu gibi implant tedavi sürecinde ortaya çıkabilecek problemler de gidilecek doktor ve sağlık merkezine bağlıdır. Bu sebeple implant yaptıracak hastaların alanında uzman doktor ve güvenilir sağlık merkezlerine gitmesi önerilir. 

İmplant tedavisi fonksiyonelliğini kaybetmiş veya diş kaybı olmuş hastalarda yüz güldüren sonuçlar ile kendisini göstermektedir. Daha güzel bir görünüm yanı sıra daha iyi ç,ğneyebilme ve istediği besini tüketme gibi rahatlıkları implant ile sağlayabilirsiniz. Ayrıca unutulmamalıdır ki estetik bir görünüm ve gülüş kişinin sosyal hayatını ve hayata bakışını da pozitif kılar. Aktif çiğneme ile sağlıklı beslenme yine sağlıklı dişler ile mümkündür.

 

İmplant tedavisinin bilinen herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi kansere neden olabilecek herhangi bir bulguya da rastlanmamıştır. Bu nedenle implantı gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. 

Kaynak : https://www.meltemdis.com/implant-fiyatlari

Bu haber 4978 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
11. Etabı Geraint Thomas Kazandı
11. Etabı Geraint Thomas Kazandı
MotoGP'nin Almanya Ayağını Marquez Kazandı
MotoGP'nin Almanya Ayağını Marquez Kazandı