Japonlar Su İçin Kilis’e Geldiler
Reklam

Japonlar Su İçin Kilis'e Geldiler

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) temsilcileri, Evsel Atık Su Arıtma Tesisinde incelemelerde bulunmak üzere Kilis’e geldiler.

20 Eylül 2018 - 10:33 - Güncelleme: 21 Eylül 2018 - 15:34

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) yetkilileri, Mr. Takehiro YASUI, JICA Türkiye Ofisi Başkanı Mr. Masaki IIYAMA, Ms. Kotomi MASUDA, Ms. Yuko AKIYAMA, Mr. Barış BAYIKSEL ve beraberindeki İller Bankası A.Ş Uluslararası İlişkiler Daire Başkanlığından Teknik Uzman Canan Günhan, Uzman Nevzat Toğrul, İlbank A.Ş Gaziantep Bölge Müdürü Beyhan İNCE ile birlikte Atık Su Arıtma Tesisi 2. kademe yapımını inceleyip tesis yapımı ile ilgili konularda bilgi almak ve Kilis’te yapılabilecek yeni projeler için fikir paylaşımında bulunabilmek üzere Kilis Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Çirtikoğlu ve Su İşleri Müdürü Begüm Bostancı’yı ziyaret ettiler.

 

Kilis Belediyesi, İller Bankası ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) arasında imzalanan kredi anlaşması ile yapımı tamamlanan “ Kilis Belediyesi Evsel Atık Su Arıtma Tesisi 2. Kademe” işini yerinde inceleyip yetkililerden bilgi alan Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) temsilcileri, tesisin Avrupa standartlarında bir tesis olduğunu ifade ederek; zaman zaman ellerinden geldiğince yeni projeler için destek vereceklerini dile getirdiler.

Kilis Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Çirtikoğlu ve Su İşleri Müdürü Begüm Bostancı, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) yetkililerine yaklaşık olarak 8.750.000 TL + KDV bedelli Atık Su Arıtma Tesisini Kilis’e kazandırdıkları için Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara adına teşekkürlerini ilettiler.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

 

Bu haber 3086 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te 60 Bin Fidan Toprakla Buluştu
Kilis’te 60 Bin Fidan Toprakla Buluştu
Akçaabat'ta Atatürk İçin Mevlit Okundu
Akçaabat'ta Atatürk İçin Mevlit Okundu