Kart 79 Dolum Merkezi Hizmete Açıldı

Kart 79 Dolum Merkezi Hizmete Açıldı

Kilis'te şehir içi dolmuşlarda kullanılacak olan kartların satış ve yüklemelerinin yapılacağı Kart 79 Dolum Merkezi, düzenlenen törenle hizmete girdi.

07 Ocak 2020 - 09:37 - Güncelleme: 07 Ocak 2020 - 16:40

Hakverdi Mahallesinde İstanbul Oteli bitişiğinde hizmet verecek olan Kart 79 Dolum Merkezi açılış  törenine, Kilis Belediye Başkanı Av. M. Abdi Bulut, Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Tohumcu, Hüseyin Erkmen, Kilis Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Yalçın ve dolmuş şoförleri katıldı.

Kart 79 birçok işe yarayacak

Kart 79 sistemini Kilis Belediye Abdi Bulut’un desteğiyle Kilis’e kazandırmanın sevincini yaşadıklarını söyleyen Kilis Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Yalçın, “Burası sadece kart alma veya yükleme sistemi olmayacak, ilerleyen zamanlarda bu kart ile su borcu, emlak vergisi ödenebilecek. Bu yatırımı yapan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Açılış töreni sonrası Kart79 alan Kilis Belediye Başkanı Av. M. Abdi Bulut ve beraberindekiler, ana cadde üzerinde Kart79 kullanarak dolmuşa binip kısa bir seyahat yapmayı da ihmal etmediler.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3538 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gurbetteki Kilisliler’in Konuğu Murat Küsbeci
Gurbetteki Kilisliler’in Konuğu Murat Küsbeci
Kilis'te Bilim Şenliği Açıldı
Kilis'te Bilim Şenliği Açıldı