KESOB’tan Tepki
Reklam

KESOB’tan Tepki

Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (KESOB) Ömer Sevengül, Kilis’in teşvik kapsamı dışında bırakılmasına tepki gösterdi.

06 Eylül 2016 - 17:11

Beş yıldır kendi nüfusunun iki katı Suriyeli misafiri barındırdığını vurgulayan Sevengül, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kilis’e 100 civarında atılan bombada 22 vatandaşımız şehit olmuş, 80 vatandaşımız da yaralanmıştır. Bu zaman içerisinde İlimiz çok fazla etkilenmiş iş hayatı felç olmuş inşaat sektörü iflasın eşiğine gelmiş orta ve küçük esnaflarımız batarak iş yerlerini kapatmaya başlamıştır. 5000 civarındaki Vergi Dairesine kayıtlı olan esnaflarımızdan %15’i dükkan kapatarak Vergi kaydını düşürmüştür. Bunun yanı sıra esnafçılık eden 1000 civarındaki Suriyeli misafirlerde haksız rekabet yaparak Kilis Esnafını çok zor durumda koymuştur. Hal böyleyken geçmişten bu yana vatanına, milletine ve bayrağına bağlı saygılı Kilis Halkı teröre meyletmemiş her türlü terörün karşısında olmuştur. Dolayısıyla bu süreçten çok fazla etkilenen Kilisimize Hükümet tarafından açıklanan ekonomik paketlerden ilimizin hiçbir şekilde faydalanmaması bizleri hayal kırıklığına uğratmıştır,

Bu süreçte İlimize yeni atanmasına rağmen teşviklerden İlimizin de faydalanması için yapmış olduğu çalışmaları rapor haline getirerek 23 ilin içerisinde Kilisinde olabilmesi için göstermiş olduğu özverili çalışmalardan dolayı Sayın Valimiz İsmail Çataklı’ya teşekkürü bir borç biliriz.

Ayrıca fiilen siyasetin içersinde olan T.B.M.M’de İlimizi temsil eden 2 Milletvekilimizde Esnafın gözünde maalesef sınıfta kalmış ve beklentilerimizi boşa çıkarmışlardır.

Sahipsiz memleketin batması haktır, sen sahip çıkarsan bu memleket asla batmayacaktır.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2667 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tuğlu Hamamı Gençlik Merkezi Oluyor
Tuğlu Hamamı Gençlik Merkezi Oluyor
Kilis'te Üniversiteli Öğrencilerden Örnek Etkinlikler
Kilis'te Üniversiteli Öğrencilerden Örnek Etkinlikler