Kilis Barosunda Seçim Heyecanı
Reklam

Kilis Barosunda Seçim Heyecanı

Kilis Barosu 3. Olağan Genel Kurulu, Kilis Adliyesi Toplantı Salonunda bugün gerçekleştirilirken, yapılan seçimle birlikte Av. H. Muammer Fazlıağaoğlu, bir kez daha Kilis Barosu Başkanlığı görevine getirildi.

06 Ekim 2017 - 15:02 - Güncelleme: 07 Ekim 2017 - 18:01

31 Mart 2013 tarihinde kurulan ve geçen yıllarda üye sayısını arttıran Kilis Barosunda bugün seçim heyecanı yaşandı. Kilis Barosu 3. Olağan Genel Kurulu, davetlilerin katılımı ile Kilis Adliyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Divanın oluşturulması ile başlayan genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Açılış konuşmasını Kilis Baro Başkanı Av. H. Muammer Fazlıağaoğlu   

yaparken, Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara’da 3. Olağan Genel Kurulunda konuşmacılar arasında yer aldı.

Zaman Mustafa Kemal’i haklı çıkardı  

Kilis Barosu 3. Olağan Genel Kurulunda konuşma yapan Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin Özbek, Kurtuluş Savaşı yıllarına ışık tuttuğu konuşmasında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’deki önemli ve hassas manevralarına parmak bastı. Av. Özbek, “Mustafa Kemal Atatürk, Yıldırım Orduları Grup Komutanı iken bu bölgeden geçti. Kuvayi Milliyecilere silah dağıttı ve Milli Mücadele’de için nasıl hareket edecekleri konusunda onlara bilgiler verdi. Zaman Mustafa Kemal’in ne kadar haklı olduğunu gösterdi” dedi. Yakın coğrafyamızda yaşana hareketli günlere de parmak basan Özbek, maceracı tavırların huzuru kaçıracağına işaret ederek, “Burada bize düşen Suriyelilerin Suriye vatandaşı olarak Suriye’de yaşamalarına olanak sağlamak olacaktır” diye konuştu.

Yapılan seçimle birlikte Kilis Barosu Başkanlığına Av. H. Muammer Fazlıağaoğlu seçildi.      

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1665 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jandarmadan Uyuşturucu Kaçakçılarına Darbe!
Jandarmadan Uyuşturucu Kaçakçılarına Darbe!
İKA Yönetim Kurulu Kilis'te Toplantı Yaptı
İKA Yönetim Kurulu Kilis'te Toplantı Yaptı