Kilis Belediyesinden 24 Temmuz Daveti
Reklam

Kilis Belediyesinden 24 Temmuz Daveti

Kilis Belediye Başkan Vekili Mehmet Fatih Yalçın, Belediye Başkanı Yardımcıları Mustafa Tohumcu, Ramazan Servet, Hüseyin Erkmen ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basın Yayın Müdürü Bülent Topaloğlu, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

24 Temmuz 2019 - 13:14 - Güncelleme: 25 Temmuz 2019 - 12:42

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle düzenlenen davette ilk olarak söz alan

Belediye Başkan Vekili Mehmet Fatih Yalçın, basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlayarak, kamunun bilgilendirilmesi noktasında üstün çaba ve gayret gösteren basın mensuplarına teşekkür etti.

Basın mensuplarının çalışmalarına destek verdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Yardımcısı Mustafa Tohumcu asıl gündemlerinin Kilis olduğunu vurgulayarak, “Kilis’e hizmet ederken bize destek sağlayacak ilk önce gazeteci arkadaşlarımızdır. Çünkü bütün hedefimiz, daha güzel ve refah bir ortamda yaşamasını sağlamaktır.   

Kilis’te özellikle Suriyeli mültecilerin Kilis’e gelmesi şehrimizde birçok sıkıntılar yarattı. Hiçbir Kilisli ve T.C. Devleti Suriyeliler buraya gelsin demedi. Ama böyle olağanüstü bir durum oldu. Suriyelilerin burada yaşamasından dolayı yabancı kuruluşlar tarafından yardımlar yapılıyor. Buraya gelen paraların ana unsuru Suriyelilerdir. Biz bu tür projelerin sadece Suriyelileri kapsamaması ve Kilisli insanımızın da faydalanması için çaba gösteriyoruz.

Son bir işçi alımı var. Alımın bizimle bir ilgisi yoktur. Bir dernek yabancı bir kuruluşla işbirliği yapmış. 6-8 aylık işçi alımı var. 100 kişi alınacak bunun 70’i Türk 30’u Suriyeli olacak” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Servet ise, Kuzey Çevreyolu yapımının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, yeni konut alanlarının Kilis’e kazandırılması noktasında yoğun çaba sarf ettiklerini dile getirdi. Kuzey Çevreyolu etrafındaki arsaların parselizasyon işlemlerinin tamamlandığını vurgulayan Servet, “Ruhsat alma konusunda belediye açısından hiçbir sıkıntı yoktur. Ayrıca mezarlık arkasında bir alanda yeni konut alanları oluşturmak için çalışma yapıyoruz. Sanırım bu tür çalışmalarla şehrimize 2 bin konutluk bir alan kazandıracağız” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 686 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam Şener Köyleri Ziyaret Etti
Kaymakam Şener Köyleri Ziyaret Etti
YEDAM Yetkilileri Rektör Karacoşkun'u Bilgilendirdi
YEDAM Yetkilileri Rektör Karacoşkun'u Bilgilendirdi