Kilis Çiftçisine Yerli Üretim Fide Desteği Verilecek

Kilis Çiftçisine Yerli Üretim Fide Desteği Verilecek

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Ziraat Fakültesi’nin çabalarıyla yerli üretimi teşvik etmek ve Kilis çiftçisine fide konusunda destek sağlamak amacıyla yerli fide üretimi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

13 Mart 2019 - 14:58 - Güncelleme: 14 Mart 2019 - 09:37

Bu kapsamda Mercidabık Kampüsü’ndeki fide üretim seralarını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, yapılan çalışmalarla ilgili olarak Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Şekeroğlu ve Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi (TAMER) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Bekir Bülent Arpacı’dan bilgi aldı.

Fideler maliyetine verilecek

Konuyla ilgili bilgi veren Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, üniversitenin Mercidabık

Kampüsü’nde bulunan fide üretim seralarında Kilis’e özgü yerel sebze popülasyonlarının fidelerinin üretildiğini belirtti ve organik Kilis biberinin markalaşması için de çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Rektör Karacoşkun, yerli fide üretimiyle amaçlarının Kilis tarımını, Kilis çiftçisini fide noktasında desteklemek olduğunu ifade ederek, bu sayede ürettikleri yerli sebze fidelerini çiftçilere maliyetine satıp Kilis çiftçisinin üretim maliyetlerini düşürerek üretime katma değer sağlamaya çalıştıklarını kaydetti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 567 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriyeliler “Geri Dönmek” Üzere Gidiyorlar
Suriyeliler “Geri Dönmek” Üzere Gidiyorlar
Aramızdan Ayrılanlar
Aramızdan Ayrılanlar