KİLİS’DEN GENÇ BİR OKURUN MEKTUBU
Reklam

KİLİS'DEN GENÇ BİR OKURUN MEKTUBU

Kilisli kardeşimizin mektubu

07 Mayıs 2016 - 10:36 - Güncelleme: 10 Mayıs 2016 - 09:32

Bu hale nasıl geldik insanlar gözüyle vedalaşıyor sevdikleriyle, son kez bakıyor gözlerinin içine ve son kez öpüyor sevdiğini. Canını düşünmüyor, ya sevdiklerimi kaybedersem diyor insan...Bu ne kadar acı bir şey bilir misiniz ? Sessiz sakin kendi halinde bir sehirdik biz. Şimdi ne oldu değişen ne?! Neden sahip çıkılmıyor? Neden herkes üç maymunu oynuyor? Neden gündemde yer almıyoruz? Burası Türkiye Cumhuriyeti'nin bir ili degil mi biz buraya ait değil miyiz? Aklım almıyor.

Büyüklerimiz ne kadar da güzel söylemiş hayır dile komşuna, hayır gelsin başına. Hayır dilemedik ki hayır gelsin başımıza. Olan biz sivil halka oluyor insanlar memleketinden gitmek zorunda kalıyor, herkesin gözünde bir korku var, acaba ne zaman öleceğiz diye düşünür olduk.... Uzaktan gazel okuyor birileri edebiyat yapıyorlar "Ne varmış Kilis'te?" Ne olacak canım altı-üstü sayısı günlük en az 10 a çıkan roketler var, istifa edip giden 18 doktor var ,memleketi bırakıp gitmek zorunda olan insanlar var , okula gitmeyen ve sokağa çıkamayan çocuklar var.....

Not: Unutmayın, özellikle siz susan insanlar! susmaya devam edin elbet bu ates sizi de yakacak! Ucu size de dokunacak! Bu insanların ahı yerde kalmayacak!

Bu haber 3567 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Genel Müdür Sakarya’dan Kilis Barosuna Ziyaret!
Genel Müdür Sakarya’dan Kilis Barosuna Ziyaret!
Bin 200 CHP'li BTP Saflarına Geçti
Bin 200 CHP'li BTP Saflarına Geçti