Kilis Devlet Hastanesinde Başarılı Ameliyatlar Yapılıyor

Kilis Devlet Hastanesinde Başarılı Ameliyatlar Yapılıyor

Kilis’te hem Türk vatandaşlara hem de Suriyelilere hizmet veren ve ciddi bir hasta trafiğinin yaşandığı Kilis Devlet Hastanesinde başarılı ameliyatlar yapılmaya devam ediliyor.

27 Kasım 2019 - 10:31 - Güncelleme: 29 Kasım 2019 - 09:59

Son olarak Kapalı Mide Fıtığı ve Reflü (Nissen Fundoplikasyon) ameliyatlarını yapan Kilis Devlet Hastanesi doktorları, bir hastayı daha sağlığına kavuşturdu.

Genel Cerrahi polikliniğine başvuran Minehan Çelik isimli hasta üzerinde yapılan muayene ve tetkikler sonucunda Opr. Dr. Alican Yalı tarafından “Reflü ve Mide Fıtığı” teşhisi konuldu. Bir süre ilaç tedavisi uygulanan ve tedaviden olumlu sonuç alınamaması üzerine ameliyatına karar verilen Minehan hanım, başarılı bir ameliyat geçirdi. Hastanın Genel Cerrahi servisinde tedavisine devam edildiğini ifade eden Opr. Dr. Alican Yalı şunları kaydetti: “Gastroozofagial reflü hastalığı (GÖRH) mide içeriğinin yemek borusuna kaçışı sonucu oluşan rahatsızlıklara denir. Bu durum yemek borusunda kanama ülser darlık barret ozofagus ve kansere kadar giden hastalıkları oluşturabilir. Günümüzdeki ilaçlar ile bu sıkıntıların çoğu giderilebilmektedir. Ancak uzun süre tedaviye rağmen semptomları gerilemeyen yapılan tetkiklerde mide fıtığı saptanan hastalarda cerrahi tedavi gerekmektedir. Günümüzde kapalı tekniklerle bu ameliyat güvenle yapılmaktadır.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1640 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çilesiz olmaz
Çilesiz olmaz
Özel Meltem Okulu Ağustos’ta Ders Başı Yapıyor
Özel Meltem Okulu Ağustos’ta Ders Başı Yapıyor