Kilis Eğitim Kampüsü Protokolü İmzalandı

Kilis Eğitim Kampüsü Protokolü İmzalandı

Tekel Suma Fabrikasının Milli Eğitim bünyesinde eğitim kampüsüne dönüştürülmesiyle ilgili protokol, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da katıldığı törenle imza altına alındı.

13 Ocak 2020 - 09:32 - Güncelleme: 13 Ocak 2020 - 09:47

Okul yapımı için 51 dönüm arsa bağışı yapan hayırsever Tosyalı ailesiyle Kilis Valiliği arasında imzalanan protokol töreni, 7 Aralık Üniversitesinde yapıldı.

Protokolü, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un nezaretinde Kilis Valisi Recep Soytürk, hayırsever iş adamları Fuat ve Fatih Tosyalı kardeşler, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Sümer imzaladılar.

İmza töreninde konuşan Bakan Selçuk, bu örnek ve duyarlı davranışlarından dolayı Fuat ve Fatih Tosyalı kardeşlerin şahsında Tosyalı ailesine teşekkür ederek "Milletimiz adına eğitime katkı veren tüm hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz" dedi. Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Fuat Tosyalı da eğitim konusunda anne babasının doğup büyüdüğü memleketleri olan Kilis’e böyle bir eğitim kampüsü kazandırmaktan dolayı çok mutlu oldukları ifade ederek bu durumun kendilerini fazlasıyla gururlandırdığını ifade etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 833 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (23 Eylül 2020)
Altın Fiyatları (23 Eylül 2020)
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor
Kilis'te Kış Hazırlıkları Sürüyor