Kilis Ekonomisi Alarm Veriyor
Reklam

Kilis Ekonomisi Alarm Veriyor

Suriye’den atılan roketlerin hedefi olan Kilis’te esnaf işsizlikten şikayet ederken, ekonomi alarm sinyalleri veriyor.

12 Ekim 2016 - 14:52 - Güncelleme: 12 Ekim 2016 - 15:20

Ekonomisi tarım ve sınır ticaretine bağlı olan ve sanayisi bir türlü istenilen noktaya ulaşamayan Kilis’te ekonomik sıkıntıların gün geçtikçe arttığı gözleniyor. Bir sınır kenti olan Kilis, Suriye’de yaşanan savaştan dolayı sınır ticaretini çoktan kaybederken, ekonomisine bir darbeyi de Suriye’den atılan IŞİD roketleri  vuruyor.

Esnaf işsizlikten şikayetçi!

Özellikle roket olaylarının tekrar başlamasının ardından şehirde işlerin tamamen durduğunu vurgulayan esnaflar, siftahsız dükkan kapattıklarından, alış-veriş azlığından, mallarının ellerinde kaldığından ve borçlarını ödeyemediklerinden dolayı bir hayli zor durumda olduklarını dile getiriyorlar.

Ekonomik destek göremiyoruz

Ticaretin durma noktasına geldiği Kilis’in teşvik kapsamına bile alınmadığını dile getiren vatandaşlar, yaşadıkları kötü olayların ekonomik sonuçlarının çok ağır olduğunu ve bekledikleri desteği de bir türlü göremediklerini anlatıyorlar.

Çarşı-pazar durgun

Esnaf alış-verişin çok azaldığından şikayet ederken, şehrin en işlek çarşı ve caddelerinde insan yoğunluğunun bir hayli az olduğu dikkatlerden kaçmıyor.  

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 4174 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Jandarmadan PKK Operasyonu
Kilis’te Jandarmadan PKK Operasyonu
Elbeyli'de Hayati Eğitim
Elbeyli'de Hayati Eğitim