Kilis’in Bağlarında Hırsız mı Var?
Reklam

Kilis'in Bağlarında Hırsız mı Var?

Kilis’te horoz karası üzümler ve incirler olgunlaştı. Ancak bağlarına kara üzüm toplamak için giden bazı vatandaşlar tiyeklerindeki üzümlerin kimliği belirsiz kişilerce toplanması karşısında şaşkınlar!

18 Ağustos 2017 - 11:16 - Güncelleme: 18 Ağustos 2017 - 14:18

Salabıyan mevkisinde bağı olan bir üretici, üzüm bağında bulunan horoz karası tiyeklerden üzüm toplamaya gittiğini, fakat eli boş döndüğünü ifade ediyor. Yaklaşık 15 tiyek horoz karası üzümünün    % 90’nının kimliği belirsiz kişiler tarafından toplandığını söylerken, bu hırsızlığı yapanların bağda üzüm salkımlarını temizleyecek kadar uzun vakit geçirdiklerini vurguluyor. Yaklaşık 100-150 kilo kadar kara üzümünün toplandığından dert yanan üzüm üreticisi vatandaş, hırsızların kötü üzüm tanelerini de bağ tiyeklerinin dibine atıp gidecek kadar bağda rahat bir şekilde hareket ettiklerini ve uzun zaman geçirdiklerini tekrar ifade ediyor.

Bekçiler nerede?

Kilis Çiftçi Mallarını Koruma Meclisine bağlı bekçilerin ne görev yaptığını merak ettiklerini dile getiren Kilisli üzüm üreticileri, bekçilere yaptıkları şikayetlerin sonuçsuz kaldığını ve evlerine yemek için bile üzüm veya incir götüremediklerini ifade ediyorlar. Bağlardan yapılan bu hırsızlıkların önüne geçilmesi noktasında yetkilileri göreve çağıran Kilisli üzüm üreticileri, çarşıda satılan üzüm ve incirlerin hırsızlık malı olup olmadığını da merak ettiklerini dile getiriyorlar.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3218 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • yavuzlu aşığı
  9 ay önce
  yavuzlu köyünde de( tilhabeş) de millet emek hırsızlığı yapıyor.çiftçinin bir yıllık emeğini bir gecede hortumluyorlar .ALLAH a havale ediyorum.
 • mustafa
  9 ay önce
  çakkallıda bizim bağdada bir habbe burak mamışlar şerefsizler
 • Mustafa
  9 ay önce
  Bizim baglarida sormuşlar vicdansizlar allah yedirmesin
 • Ahmet demir
  10 ay önce
  En büyük hırsız bekçi zaten korumun kalkması lazım yada kolluk kuvetlere verilmesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Kilis’te Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Fırat Kalkanı Bölgesinde Lise Bitirme Sınavları
Fırat Kalkanı Bölgesinde Lise Bitirme Sınavları