Kilis, İzmir Ekoloji Fuarında Temsil Edildi
Reklam

Kilis, İzmir Ekoloji Fuarında Temsil Edildi

Kilis'in önde gelen zeytin üreticilerinden Şerif Mercimek, İzmir Ekoloji Fuarında Kilis İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün standını gezerek, Ziraat Yüksek Mühendisi Hasan Dökülgen ile bir araya geldi.

16 Mayıs 2018 - 11:51 - Güncelleme: 18 Mayıs 2018 - 15:26

Ziraat Yüksek Mühendisi Hasan Dökülgen yaptığı açıklamada İzmir Ekoloji Fuarı, ziyarete açık kaldığı süre boyunca özellikle zeytin ve zeytinyağı ekipman ve ürünleri, organik ürünler ve organik yetiştirme teknikleri üzerine tanıtımlar yapıldığını ifade ederek, gelişen ekolojik ürün ve ürün portföyünde önemli bir pencere niteliğinde olan fuarların sektörün gelişimi yönünden kritik önem arz ettiğini vurguladı.

Zeytinyağı üreticisi Şerif Mercimek ise Kilisli çiftçilerin son yıllarda daha bilinçli tarım yaptıklarına işaret ederek, “Bu bağlamda gelişime paralel gidebilmek adına fuarlarımız hayati önem arz etmektedir. Verilen eğitim hizmetleri ile bilinçli üretici portföyü gelişmekle beraber çağın gözde üretim modeli olan ekolojik tarım da söz sahibi olabilmek önem arz etmektedir. Bu bağlamda emeği geçenlere teşekkür eder, bu vb. organizasyonlardan üretici ve üretici adaylarımızın maksimum düzeyde faydalanmasını temenni ederim” dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1466 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Galatasaraylı Taraftarlardan Örnek Davranış
Kilis’te Galatasaraylı Taraftarlardan Örnek Davranış
Kilis'te Çanakkale Zaferi Kutlamaları
Kilis'te Çanakkale Zaferi Kutlamaları