Kilis Sınırında Hareketlilik
Reklam

Kilis Sınırında Hareketlilik

Fırat Kalkanı harekatının 53. gününe girilirken, bugün Kilis’in Suriye sınır bölgesinde hareketlilik yaşandığı dikkat çekti.

15 Ekim 2016 - 13:48 - Güncelleme: 15 Ekim 2016 - 17:27

Bugün sabah saatlerinde TSK tarafından Suriye bölgesindeki DAEŞ hedefleri topçu birlikleri tarafından ateş altına alınırken, savaş uçakları da havadan hedeflere atış yaptı. Yapılan bombardıman sonucu sınırın Suriye tarafından yükselen dumanlar, Kilis’in sınıra yakın noktalarından görüldü.

Ayrıca Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ve IŞİD (DAEŞ) terör örgütü arasındaki çatışmaların devam ettiği noktasında bilgiler gelirken, IŞİD kontrolündeki Dabık kasabasının da Türkiye’nin de içinde bulunduğu koalisyon uçakları ve kara birlikleri tarafından hedef alındığı bilgisine ulaşıldı.

Genel Kurmay’dan Kilis Açıklaması

Genel Kurmay Başkanlığının bugün yaptığı basın açıklamasında ise şu bilgilere yer verildi: “FIRAT Kalkanı Harekâtı” kapsamında geçtiğimiz hafta içerisinde (06-13 Ekim 2016);

Hudut güvenliğini sağlamak DEAŞ tehdit ve saldırılarını önlemek, yerinden edilmiş kimselerin yurtlarına dönüşüne katkı sağlamak ve sivillerin korunması/yaşanan terör olaylarından zarar görmesinin engellenmesi maksatlarıyla icra edilmekte olan harekâtta, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından desteklenen ÖSO’nun yoğun ve kararlı mücadelesi sayesinde Azaz-Cerablus arasında bulunan 19 (toplam 134) meskûn mahal ve 130 km² (toplam 1.110 km²)’lik alan kontrol altına alınmış,

Kilis bölgesine yönelik DEAŞ saldırılarını öncelikle bertaraf etmek için hudut hattı derinliğindeki DEAŞ unsurlarının tesirsiz hâle getirilmesine devam edilmektedir.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3204 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Genel Müdür Sakarya’dan Kilis Barosuna Ziyaret!
Genel Müdür Sakarya’dan Kilis Barosuna Ziyaret!
Bin 200 CHP'li BTP Saflarına Geçti
Bin 200 CHP'li BTP Saflarına Geçti