Kilis’te 15 Temmuz Gecesi

Kilis'te 15 Temmuz Gecesi

15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, Milli Birlik Yürüyüşünün ardından halkın coşkulu katılımı ile Cumhuriyet Meydanında devam etti.

16 Temmuz 2019 - 11:12 - Güncelleme: 17 Temmuz 2019 - 11:14

Yürüyüşe katılanlar ile Cumhuriyet Meydanındakilerin buluşması ile coşkulu bir kalabalık oluştu. Türk bayraklarının ellerden düşmediği akşam saatlerinde, hep birlikte atılan çeşitli sloganlarla hem teröristler lanetlenirken hem de vatanın bölünmez bütünlüğü vurgulandı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin ruhu için bir dakikalık saygı duruşunun ardından, Cumhuriyet Meydanı hep bir ağızdan okunan İstiklal Marşı ile adeta inledi. Daha sonra Kur’an Kerim okundu.

Şehitler Burada!

Daha sonra 15 Temmuz 2016 gecesi şehit düşenlerin isimleri tek tek okunup yoklama alındı. Her şehidin ismi okunduğunda, meydanda şehidin fotoğrafı olan tişört giymiş genç “Burda” diye haykırdı.

15 Temmuz 2016 gecesi yaşananların anlatıldığı sinevizyon gösterisi, programa katılanlar tarafından ilgi ve dikkatle takip edildi. Kilis Belediye Başkanı M. Abdi Bulut ve Kilis Valisi Recep Soytürk, 15 Temmuz gecesi halka hitap ettiler.

Cumhuriyet Meydanındaki 15 Temmuz gecesinde, genç sporcuların teakwando gösterileri, Mehteran Takımı ve saz heyetinin konseri beğeni ile takip edildi. Atatürk Anıtı arkasındaki boş alana kurulan ve 15 Temmuz gecesinde şehit düşen vatan evlatlarının isimlerinin ve kısa hikayelerinin yer aldığı sergi hem protokol üyeleri hem de anma programına katılan Kilisli vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Gece yarısından sonra Kilis’te tüm minarelerden sela sesleri yükseldi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1163 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Maske Takmak Zorunlu Hale Getirildi
Kilis’te Maske Takmak Zorunlu Hale Getirildi
Kırmızı Mercimek Ekmeği - Tok Tutan Diyet Ekmek
Kırmızı Mercimek Ekmeği - Tok Tutan Diyet Ekmek