Kilis’te Aday Öğretmenlerin Seminer Süreci Tamamlandı

Kilis'te Aday Öğretmenlerin Seminer Süreci Tamamlandı

Kilis’e Şubat, Nisan ve Eylül aylarında atanan aday öğretmenler, 180 saatlik Aday Öğretmen Seminer süreçlerini tamamladılar.

19 Aralık 2017 - 13:39 - Güncelleme: 19 Aralık 2017 - 14:01

Aday Öğretmen Seminerlerinin sona ermesi nedeniyle Kilis Nedim Ökmen Lisesinde düzenlenen kapanış programına, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Bölücek, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Polata, Şube Müdürü İbrahim Yağcı, Nedim Ökmen Anadolu Lisesi ve Kurs Müdürü Ali Kalli ve aday öğretmenler katıldı.

Öğretmenlik bir ihtisas mesleğidir

Programda bir konuşma yapan Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Bölücek, öğretmenliğin bir ihtisas mesleği olduğunu vurgulayarak, öğretmenlik mesleğinde her zaman özverinin, çalışkanlığın ve işini sevmenin gerekli olduğunu söyledi.

Öğrenci merkezli yaklaşım şarttır

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, öğrenci merkezli bir yaklaşımın öğrenciler üzerinde etkili olduğunu dile getirerek, “Ulaşılmayan öğrenci ilgilenilmeyen öğrenci, eğitimin teminatı olan çocuklarımızın heba olması demektir. Bundan dolayı her öğrenci ile ilgilenilmesi için İlimiz genelinde öğrenci koçluk sistemini uygulamaya koyduk. Amacımız her öğrenciyi bir danışman öğretmene zimmetleyerek öğrencilerimizin hem akademik hem de sosyal etkinlikler yönünden takibini yapmaktır.

Değerli öğretmenlerimiz eğitimde başarı ekip işidir. Bu ekibin uyumlu olması ve tüm ekip çalışanlarının işine sevgi katarak görevlerini yapması gerekiyor. Çünkü bizim mesleğimiz fedakarlık mesleğidir. İşini eve götüren tek mesleğiz. Onun için sizlerden öğrencinizi, işimizi, kendinizi sevmenizi istiyoruz.Tüm aday öğretmenlerimize tekrar aramıza hoş geldiniz der, çalışmalarınızda başarılar dilerim” diye konuştu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1298 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Dijital Ehliyet Hizmeti Başladı
Kilis’te Dijital Ehliyet Hizmeti Başladı
Kilis'te Yemek Yarışması Düzenlendi
Kilis'te Yemek Yarışması Düzenlendi