Kilis’te Arapça Tabela Değişimi Başladı

Kilis'te Arapça Tabela Değişimi Başladı

Kilis’te Arapça tabelaların Türkçeye çevrilmesi için 15 gün süre verilen 400 Suriyeli esnaflardan bazıları, erken davranarak tabelalarını değiştirmeye başladı.

28 Şubat 2019 - 15:58 - Güncelleme: 02 Mart 2019 - 11:23

Ticaret İl Müdürü İsmail İncesoy başkanlığındaki, vergi dairesi, Sosyal Güvenlik Kurumu, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Kilis Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden oluşan komisyon, Suriyelilere ait iş yerlerine yönelik denetimlerine ara vermeden devam ederken, denetimler esnasında bazı Suriyeli işyerleri sahiplerinin Arapça tabelalarının yerine Türkçe ibarelerin yer aldığı yeni tabelalar asmaya başladıkları dikkatlerden kaçmadı.

Sadece tabelalar değil Arapça yazılar da silinecek

Komisyon tarafından yapılan denetimler esnasında Suriyeli esnaflar, işyerlerinin duvar ve vitrin camlarında bulunan Arapça yazıların silinmesi yönünde de uyarılıyorlar.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ticaret İl Müdürü İsmail İncesoy, komisyon olarak Kilis’te faaliyet gösteren 400 Suriyeli esnafı sıkı bir denetimden geçirdiklerini ifade ederek, işyeri sahiplerinin işyeri açma ruhsatı, vergi, prim ve hijyen durumuna kadar birçok alanda denetlendiklerini belirtti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1638 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriyeliler “Geri Dönmek” Üzere Gidiyorlar
Suriyeliler “Geri Dönmek” Üzere Gidiyorlar
Aramızdan Ayrılanlar
Aramızdan Ayrılanlar