Kilis’te BTP’den "Çare Bir ve Beraber Olmak"...

Kilis'te BTP'den "Çare Bir ve Beraber Olmak" Sempozyumu

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Kilis İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Çare Bir ve Beraber Olmak” Sempozyumu, yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

03 Aralık 2018 - 13:12 - Güncelleme: 06 Aralık 2018 - 15:39

BTP Kilis İl Başkanlığı tarafından tertip edilen Çare Bir ve Beraber Olmak Sempozyumuna konuşmacı olarak BTP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, BTP Kilis İl Başkanı Alaaddin Özkar ve BTP İslahiye İlçe Başkanı İsmail Zateroğulları katıldı.

Esareti kabul etmeyen bir milletiz

Sempozyuma katılanlara ilk olarak hitap eden Zateroğulları, Türk milletinin tarihte asla esareti kabul etmediğine işaret ederek, “Türk Milleti, bütün umutların tükendiği bir dönemde asıl lideri ile buluşmuş ve yeniden doğmuştur. Kurtuluş mücadelesi buna en iyi örnektir. Türk milleti, gerçek liderini bulursa ancak ve ancak içinde bulunduğu kötü durumdan gerçekten sıyrılabilir. Önümüzdeki seçimler, Türk milletinin gerçek lideri Haydar Baş ile buluşma fırsatıdır” diye konuştu.

Tohumlar meyve veriyor

2002 yılından beri BTP kadrolarının ektiği tohumların artık meyvesini vermeye başladığını ifade ederek konuşmasına başlayan BTP Kilis İl Başkanı Özkar, “Nereye gitsek Genel Başkanımızı ve projelerini bilmeyen insanımız kalmamış! Şu farkla ki artık insanımız, yaşadığı büyük sıkıntılar karşısında, BTP’ye bu ülke insanının ihtiyacı olduğu kanaatine varmış. Bankaya borcu olmayan kalmadı. Millet dinden uzaklaştı, domuz eti kasaplık et statüsüne girdi. Bu toplumun dönüşmesi için her şeyi hazırladılar yani! Ancak halkımızın özellikle ekonomik alanda çektiği ciddi sıkıntılar, önümüzdeki seçimlerde belirleyici bir öğe olacaktır” dedi.

Dünya O’nun fikirleri ile şekilleniyor

Sempozyumun son konuşmacısı Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, insanların bir hayali satın aldığını, hak etmediği bir lüksü yaşadığını ve ödeme gününün geldiğini belirterek başladığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “1. Dünya Savaşı, pazarı paylaşmadıklarını için, İkinci Dünya Savaşı enerji kaynaklarını paylaşamadıkları için çıktı. 3. Dünya Savaşı ise su savaşı olacak. Dünya değişiyor, dünya yeni bir yapılanma ile birlikte yeni bir zamana girdi. Dünyada kaynakların bulunduğu ülkelerin değil, bu kaynakları elinde tutanın sözü geçiyor. Bir düzen kurdular ve dünyayı sömürüyorlar. Bazı insanlar zayıflamak için yüzlerce dolar harcarken, dünyada çoğu kişi açlıktan ölüyor.

İşte tam bu noktada; dünyadaki bazı ülkelerin ABD’nin ve küresel sermayenin sömürü düzenine karşı duruşunun başlangıcı Prof. Dr. Haydar Baş’a dayanır.

Farklı bir şey yapıyorlar!

Milli Ekonomi Modelini önüne koyan Çin’in yükselişi her geçen yıl arttı. Çin’de fiyatlar artmasına karşın tüketimin arttığını gören Avrupa bir inceleme başlatıyor. Araştırmanın sonucu şu: “Çin farklı bir şey yapıyor ama biz anlamıyoruz.” Biz Çin’in neyi uyguladığını çok iyi biliyoruz. Başta Rusya ve Çin olmak üzere çoğu ülkenin ekonomik alanda ilham kaynağı Milli Ekonomi Modelidir.

Güç İnsandır, Güç Fikirdir

Milletimiz bunu anlamadığı için çok çile çekecek. Dolar fırladı! Bakın hepimiz perişan olduk. Hala anlamıyor insanlar! Doların düşüş sebebi hükümetin başarısı değildir. Geleceği görebilen hesap eden insan çok büyük bir güçtür. Biz farklıyız, Haydar hoca ve kadrosu kimseyle kıyaslanamaz! Haydar hoca bir şey kaybetmedi. Fikirleri dünyayı değiştiriyor. Bu ülkede Haydar hocayı yok saydın, sen kaybettin. Önünüzdeki günlerde “Her şey güzel olacak” diyen hiç kimseye inanmayın!

Türkiye ödeme gününün geldiği zamandadır!

Hamamın suyu kesildi! Sürdürülemez bir pozisyondayız. Satacak bir şey de kalmadı. Milletin malına gözlerini dikecekler! Çünkü bedeller var ödenecek, 15 yıldır harcanan paranın bir bedeli var, çılgın projeler yapmanın bedelleri var. Bu bedelleri çok ağır bir şekilde ödemek istemiyorsanız; bu adamlara bir dur demeniz gerekir. Oturup ağlamanın faydası yok, biz bu milletten vazgeçmiyoruz. Çözümün adresi belli, çözecek insan da belli! Gemiyi yüzdürmek zorundayız.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1447 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriyeliler “Geri Dönmek” Üzere Gidiyorlar
Suriyeliler “Geri Dönmek” Üzere Gidiyorlar
Aramızdan Ayrılanlar
Aramızdan Ayrılanlar