Kilis’te Camiye Giden Çocuklara Hediye Verildi

Kilis'te Camiye Giden Çocuklara Hediye Verildi

Kilis’te yarıyıl tatilinde uygulamaya konulan ve çocuklara camiyi cazip kılmak amacıyla başlatılan “Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz” adlı etkinlik kapsamında, tatil süresince 5 vakit namazını camide cemaatle kılan çocuklara sürpriz hediyeler verildi.

27 Şubat 2020 - 14:31 - Güncelleme: 27 Şubat 2020 - 14:36

Sabah namazı dahil günün 5 vaktinde camiye düzenli bir şekilde giden ve vakit namazlarını cemaatle birlikte kılan çocuklara puanlar veren İmam Azam Camii İmamı Hatibi Murat Amoca, çocukların camiye ve namaza verdikleri önem ve özene göre bir sıralama yaptı.

Birbirinden Güzel Hediyeler Dağıtıldı

Yapılan bu sıralamaya göre öğrencilere, birbirinden güzel eşyalar hediye edildi. İmam Azam Camii’nde  yapılan mini hediye töreninde çocuklara hediyeleri, konuklar tarafından takdim edilirken, çocuklar aldıkları sürpriz hediyeler karşısında oldukça mutlu oldu.

Hediyeleri Konuklar Çocuklara Verdi

Çocukları ve gençleri camiye ve namaz kılmaya teşvik etmek maksatlı yapılan bu önemli ve de anlamlı uygulamanın hediye takdim bölümüne konuk olarak katılan isimler arasında; Kilis Müftü Yardımcıları Cengiz Çolak ve Recep Çarpar, Personel İdari Mali İşler Şube Müdürü Yusuf Yıldırım, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdür Vekili Mahmut Keleş, Din Görevlileri  ve vatandaşlar yer aldı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1132 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Şehitler İçin Mevlid Okundu
Kilis’te Şehitler İçin Mevlid Okundu
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın 15 Temmuz Mesajı
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın 15 Temmuz Mesajı