Kilis’te Çiftçiler Pazara İniyor
Reklam

Kilis'te Çiftçiler Pazara İniyor

“Üreticiden Tüketiciye Projesi” kapsamında şehrin üç farklı noktasına kurulacak pazarlar sayesinde, Kilisli çiftçiler yetiştirdikleri ürünlerini direkt olarak halka ulaştırabilecekler.

09 Ekim 2018 - 13:57 - Güncelleme: 10 Ekim 2018 - 15:54

Sadece Çiftçiler Satış Yapacak

Zeytinyağı Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Polat, Arıcılar Birliği Başkanı Alirıza Açıkel, Bahçeciler Derneği Başkanı Durmuş Hamoğlu, Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik, Ziraat Odası Genel Sekreteri Ümit Deli, Keçi ve Koyun Üreticileri Birliği Müdürü Melike Üstündağ, Sebze Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Canarslan, İl Tarım Müdürü Songül Kadıoğlu ve Çiftçi Malları Koruma Derneği Temsilcisi Musa Kara ile birlikte Kilis Belediyesi ve üretici birlikleri iş birliğiyle hayata geçirilen "Üreticiden Tüketiciye Projesi" kapsamında, kent merkezinde 3 ayrı noktada sadece çiftçilerin satış yapabileceği pazar yerleri kurulacak.

Fiyat artışlarının önüne geçilecek

Konu ile ilgili bir basın toplantısı yapan Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara konu ile ilgili şunları ifade etti: “Biz istiyoruz ki üretici tüketiciye doğrudan ulaşsın ve aracıları ortadan kaldıralım. Bu anlamda Kilis'te mekanlar hazırlıyoruz. Çiftçilerimizin temsilcileriyle hareket edip, doğrudan çiftçilerimizin ürettiği malları, bir yumurta da olsa, bir kilo domates de olsa, bir litre süt de olsa, 100 gram bal da olsa veya bir demet maydanoz da olsa doğrudan tüketiciye ulaştırmayı sağlayacağız. Böylece aradaki spekülatif fiyat artışlarını önlemeye ve üreticimizin malının doğrudan tüketicimize ulaşmasını sağlamaya dönük bir çalışma yürütüyoruz.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 937 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te 60 Bin Fidan Toprakla Buluştu
Kilis’te 60 Bin Fidan Toprakla Buluştu
Akçaabat'ta Atatürk İçin Mevlit Okundu
Akçaabat'ta Atatürk İçin Mevlit Okundu