Kilis’te Coronavirüs Bilgilendirme Eğitimleri Veriliyor

Kilis'te Coronavirüs Bilgilendirme Eğitimleri Veriliyor

Kilis İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birimi tarafından, kamu kurumlarındaki personellere Coronavirüs ile ilgili önemli eğitimler veriliyor.

17 Mart 2020 - 11:26 - Güncelleme: 17 Mart 2020 - 17:03

Kilis İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birimi tarafından, Kilis’te bir salgının oluşmasını önlemek amacıyla Kilis Gümrük Müdürlüğü, Kilis İl Emniyet Müdürlüğü ve Kilis İl Jandarma Komutanlığı ve UMKE personellerine Covid-19 hakkında eğitim verildi. Verilen bu eğitimlerde, virüse karşı alınması gereken koruyucu tedbirler hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.

Eğitimler kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı, hastane ve Aile Sağlığı biriminde görev alan personellere de virüs ile ilgili eğitim verildi.

Coronavirüs Nedir?

2019 yılının Aralık ayında, Çin’de birdenbire sebebi açıklanamayan zatürre olguları ortaya çıkmaya başlamış olup, yapılan araştırmalar bu zatürre vakalarının daha önceden tanımlanmamış yeni bir tip coronavirüs (coronavirus) olduğunu ortaya çıkardı. Virüsün bu formuna, 2019 yılında ortaya çıktığı için, Coronavirus 2019 yani COVID-19 denildi. Coronavirüs insandan insana damlacık yolu ile veya damlacık temas etmiş nesneleri kullanma sonucunda bulaşmaktadır.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1521 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Bulut’un 15 Temmuz Mesajı
Başkan Bulut’un 15 Temmuz Mesajı
Darbe- Direniş-Diriliş
Darbe- Direniş-Diriliş