Kilis’te Down Sendromlu Çocuklar İçin Özel Yüzme Kursu

Kilis'te Down Sendromlu Çocuklar İçin Özel Yüzme Kursu

Kilis’te, Down sendromlu çocuklara için açılan özel yüzme kursunda, eğitmenleri gözetiminde havuza giren çocukların keyifleri yüzlerine yansıdı.

29 Kasım 2017 - 17:28 - Güncelleme: 30 Kasım 2017 - 12:11

Kilis Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde eğitim gören Down Sendromlu çocuklar için, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Yüzme Havuzunda özel bir kurs açıldı.

İlk kulaçlarını attılar

Kursa katılan çocuklar eğitmenleri eşliğinde havuza giren çocuklar ilk kulaçlarını atarak yüzmeye başlarken, bir hayli eğlendikleri dikkatlerden kaçmadı.

Kilis Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Mustafa Salcan, yüzme kursunun çocuklara havuz terapisi imkanı sunduğunu ifade ederek, spor yapan çocukların hayata daha çok bağlandığına dikkat çekti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Remzi Arkaltı, ilk aşamada Down Sendromlu 4 çocuğa eğitim verilmeye başlandığını belirterek, "Bu sayının ilerleyen günlerde artmasını bekliyoruz. Sporun çocukların ruhsal ve fiziki gelişimlerine olumlu yönde katkı sağlamaktadır. Hocalarımızdan böyle bir teklif gelmesi bizi ziyadesiyle mutlu etti. Toplumumuzun bir gerçeği ve parçası olan özel sporcularımız yaşamda artık engel tanımıyor.. Şimdilik yüzmeyle başladık inşallah diğer spor dallarında da gerek lisansiyer boyutta gerekse aktivite boyutunda çeşitliliği artırarak devam edeceğiz” dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1034 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NBA'de Dün Gece 3 Maç Oynandı.
NBA'de Dün Gece 3 Maç Oynandı.
Formula 1'de Sıradaki Durak ABD
Formula 1'de Sıradaki Durak ABD