Kilis’te Dürüm Pahalandı
Reklam

Kilis'te Dürüm Pahalandı

Yükselen et fiyatlarına bir de soğanın doları aratmayacak yükselişi de eklenince, köşe başı kebapçılarda dürümün fiyatına zam geldi.

23 Haziran 2018 - 11:07 - Güncelleme: 28 Haziran 2018 - 12:08

Kilis’te özellikle öğlen saatlerinde vatandaşların ana öğünü olan dürüme zam gelirken, kebapçılar artan maliyetler nedeniyle zorunlu bir artışa gitmek zorunda kaldıklarını ifade ediyorlar. Kent merkezinde hemen hemen her köşe başında yer alan ve Kilisli vatandaşların hem sabahları kahvaltı hem de öğlenleri yemek için uğradıkları kebapçılar, Kilis’in yemek kültüründe yerini korumaya devam ediyor.   

Tavuk mu et mi?

Ancak eskiden en ucuz yemeklerden biri olan kebap, son yıllarda et fiyatlarında artış nedeniyle 5-6 TL seviyesinde kadar çıkmıştı. Son olarak kebapçıların ana tüketim malzemelerinden olan soğandaki inanılmaz fiyat artışı dürüme zammı beraberinde getirdi. Artık Kilis’te en ucuz kıyma dürüm 6 TL’ye yükselirken, yumuşak kuşbaşı kebabın fiyatı ise dürümcüden dürümcüye ve gramaja göre değişiklik gösteriyor.

Kilisli vatandaşlar özellikle öğlen yemeklerinde her zaman ya kuşbaşı ya da kıyma dürümü tercih ettiklerini dile getirirken, Kilis’te tavuk dönercilerin sayısının da müşterisinin de her geçen gün arttığı dikkat çekiyor.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 5324 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te 60 Bin Fidan Toprakla Buluştu
Kilis’te 60 Bin Fidan Toprakla Buluştu
Akçaabat'ta Atatürk İçin Mevlit Okundu
Akçaabat'ta Atatürk İçin Mevlit Okundu