Kilis’te Göçmen Sağlığı Merkezi Açıldı
Reklam

Kilis'te Göçmen Sağlığı Merkezi Açıldı

Türkiye’ye sığınarak geçici koruma altına alınan Suriyeli misafirlerin ihtiyaç duydukları sağlık hizmetleri için Avrupa Birliği’nin de katkılarıyla Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan Bab-ı Şifa (Göçmen Sağlığı Merkezi) Vali Sayın İsmail Çataklı’nın da katılımıyla hizmete açıldı.

23 Mayıs 2017 - 17:28 - Güncelleme: 23 Mayıs 2017 - 18:43

Kilis Göçmen Sağlığı Merkezi açılış töreni, halk oyunları ekiplerinin renkli gösterileri ile başladı. sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra İl Sağlık Müdürü Dr. Turgay Happani bir konuşma yaptı.

Açılıştaki konuşmasına Suriye’de 600 bin insanın yaşamını kaybettiği ve yaklaşık 12 milyon insanın yerinden yurdundan olduğunu vurgulayarak başlayan Vali Çataklı, “Bu vahşetin sonlandırılmamış olması nedeniyle müesses nizamın temsilcisi konumunda olan egemen kişilerin sorumluluğunun takdirini heyetinize bırakıyorum. Ülke olarak bugüne kadar 3 milyon insana nasıl destek olduysak, bundan sonra da aynı şekilde destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Vali İsmail Çataklı, Belediye Başkanı Hasan Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Asker, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof.Dr.İrfan Şencan ve AB Delegasyonu Temsilcileri tarafından  Bab-ı Şifa (Göçmen Sağlığı Merkezi)’nin açılışının yapılmasının ardından sağlık tesisindeki poliklinikler gezildi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 4746 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Kilis’te Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Fırat Kalkanı Bölgesinde Lise Bitirme Sınavları
Fırat Kalkanı Bölgesinde Lise Bitirme Sınavları