Kilis’te Her Gün 500 Kişilik İftar Yemeği Dağıtılıyor
Reklam

Kilis'te Her Gün 500 Kişilik İftar Yemeği Dağıtılıyor

Kilis İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından birlikte organize edilen çalışma ile Ramazan ayı başından bu yana her gün 500 kişiye iftar yemeği ulaştırılıyor.

28 Nisan 2020 - 10:21 - Güncelleme: 28 Nisan 2020 - 10:57

Kilis İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Koordinesinde Mübarek Ramazan Ayı’nın girdiği ilk günden itibaren başlatılan iftar yemeği dağıtımına İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, Şube Müdürleri Yusuf Yıldırım ve Mahmut Keleş, Türkiye Diyanet Vakfı Kilis Şube sorumlusu Hüseyin Örs de katılırken, her gün 500 kişilik iftar yemeği ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Ramazan Ayı boyunca gönüller almaya, bir ailenin sofrasında tat ve bereket bırakmaya, ihtiyaç sahiplerini gözetmeye devam edeceklerini belirten İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, yemek dağıtımlarında sosyal mesafe kurallarına da azami gayret gösterildiğini ifade etti.

Ramazanın Bereketini Hiçbir Olumsuzluk Etkilemiyor

Öte yandan bu organizasyonda görev alan Vefa Sosyal Destek ekipleri de, evlerinden çıkamayan ve Kilis Valiliğince belirlenen 65 yaş üstü vatandaşlara Ramazan Ayı boyunca iftar yemeklerini kapı kapı dağıtmaya devam ediyor.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1336 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi'nin Bayram Mesajı
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi'nin Bayram Mesajı