Kilis’te İlk E-Mezunlar

Kilis'te İlk E-Mezunlar

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencilerinin mezuniyet töreni, korona virüs salgını nedeniyle ilk kez internet üzerinden gerçekleştirildi.

01 Temmuz 2020 - 11:27 - Güncelleme: 01 Temmuz 2020 - 11:54

Her yıl büyük bir coşku ve heyecan içinde kutlanan mezuniyet töreni, bu yıl Covid-19 dolayısıyla sanal ortamda gerçekleştirildi. Korona virüs salgını nedeniyle 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi bahar yarıyılının uzaktan eğitim şeklinde devam etmesi ve mezuniyet programlarının da bu kapsamda yapılamayışı tüm öğrencileri derinden üzerken, her şartta öğrencilerinin yanında olduğunu göstermek isteyen üniversite yönetimi, sanal ortamda dahi olsa mezuniyet coşkularını öğrencilerine yaşatmak için kolları sıvadı.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Yusuf Şerefoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü olarak son sınıf öğrencileriyle gerçekleştirilen e-mezuniyet töreni; Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’un mesajları ve Dekan Prof. Dr. M. Fatih Kanter’in, hocaların ve öğrencilerin katılımı ile başladı. Öğrencilerin resimlerinden oluşan slayt gösterisi, hemşirelik andının okunması ile devam eden tören; öğrencilerin ve hocaların duygu ve düşüncelerini aktarması ile son buldu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

 

Bu haber 2897 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi Gadir-i Hum Bayramını Kutladı
Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi Gadir-i Hum Bayramını Kutladı
Altın Fiyatları (8 Ağustos 2020)
Altın Fiyatları (8 Ağustos 2020)