Kilis’te İstihdam Projesi Başladı
Reklam

Kilis’te İstihdam Projesi Başladı

“Ülkemi Seviyorum İstihdamı Destekliyorum” projesinin açılışı nedeniyle Kilis Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir kokteyl verildi.

01 Eylül 2016 - 17:36 - Güncelleme: 01 Eylül 2016 - 17:42

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Emin Yücekaya’nın açılış konuşmasını yaptığı programda söz alan KİTSO Başkan Vekili Yusuf Bozkaya, projeye destek veren herkese teşekkür ettikten sonra şunları dile getirdi: “Hepinizin de bildiği gibi ülkemiz zor günler geçirmektedir. İç ve dış düşmanların kirli oyunlarına, türlü saldırılarına maruz kalmakta, isimleri değişse de kökleri aynı kaynaktan beslenen şer güçlerin hedefi haline gelmektedir. Ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılardan Kilisimiz de payını almakta ve buna ek olarak sınırlarımız ötesinden yapılan saldırılar nedeniyle ekstra sorunlar yaşamaktadır.

Bu tür sorunları birlik ve beraberlik içinde atlatacağımıza inanıyoruz. İşkur, KİTSO ve esnaf odalarınca ilimizin istihdamına destek sağlamak amacıyla, “Ülkemi Seviyorum İstihdamı Destekliyorum” sloganıyla yola çıktık. Bu etkinlikte, “Siz ne kadar istihdam sağlarsınız” sorusuyla hangi sanayicimize, hangi işadamına gittik ise olumlu cevaplar aldık. Bu desteklerinden dolayı tüm firmalarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”

Bazı işadamlarının da firmalarının projeye verdikleri desteklerini belirtmek amacıyla söz aldığı programda son olarak kürsüye gelen Vali İsmail Çataklı, projenin geniş bir destek gördüğüne vurgu yaparak şunları söyledi: “Biliyorsunuz Kilis, bu yılın başlarından itibaren DEAŞ’ın füze saldırıları nedeniyle önemli sorunlar yaşamaya başladı. Gerek ekonomik gerekse sosyal alanda özellikle! Ve bu istihdamda bir daralmaya yol açtı. Allah’tan 15 Temmuz sürecinde milletimizin dik, dirayetli duruşu sayesinde ekonomik ve sosyal alanda bizi felakete götürebilecek bir kalkışma önlenmiş oldu. O zor zamanlarda iyi bir sınav veren milletimizin, işadamlarımızın bu kapsamda da o birliktelik ruhuyla hareket edeceklerini düşünüyor, inanıyoruz. Bu inançla tüm işverenlerimizi kampanyaya destek çıkmaya ve kapasiteleri ölçüsünde yeni istihdam üretmeye davet ediyorum. Bu vesile ile gerek 15 Temmuz süreci ve sonrasında göstermiş olduğunuz işbirliği ve dayanışma için, gerekse bu kampanyaya verdiğiniz destek için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu tür kampanyaların total büyüklüğünden daha çok sembolik değeri önemlidir. Algılar birçok şeyi belirler. Nasıl olduğunuzdan çok nasıl algılandığınız önemlidir. İnşaallah bölgemizde yaşanmakta olan bu sıkıntılar kısa sürede sona erer. İlimiz açısından da daha huzurlu, gerek iş ortamı bakımından gerekse diğer alanlarda daha önü açık günler bizi bekler.”     

Tanıtım kokteyline Kilis Valisi İsmail Çataklı, İl Emniyet Müdürü Candemir Özdemir, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Bolat, KİTSO Başkan Vekili Yusuf Bozkaya, Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ömer Sevengül, iş adamları ve esnaflar katıldı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3593 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Genel Müdür Sakarya’dan Kilis Barosuna Ziyaret!
Genel Müdür Sakarya’dan Kilis Barosuna Ziyaret!
Bin 200 CHP'li BTP Saflarına Geçti
Bin 200 CHP'li BTP Saflarına Geçti