Kilis’te Kadına Şiddet Konuşuldu
Reklam

Kilis'te Kadına Şiddet Konuşuldu

Kilis Valisi Recep Soytürk başkanlığında, Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Toplantısı gerçekleştirildi.

17 Aralık 2019 - 15:20 - Güncelleme: 18 Aralık 2019 - 10:58

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önderliğinde başlatılan çalışma kapsamında, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” ile ilgili 17 Aralık 2019 Salı günü 81 ilde eş zamanlı olarak toplantı yapıldı. Kilis’te Vali Soytürk’ün başkanlığında yapılan toplantıya tüm kurumların en üst yöneticileri katıldı.

Toplantıda, Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele alanında çalışan tüm kurumların 2019 yılı verileri değerlendirilerek mevcut duruma ilişkin analizler yapıldı.

Yapılan toplantıda; şiddet önleme merkezine polis irtibat görevlisi görevlendirilmesi, risk düzeyi yüksek olayların muhakkak sosyal, psikolojik, ekonomik yönleri ile incelenmesi, olayların meydana geldiği andan itibaren takip edilmesi için sistem geliştirilmesi, şüphelilerle ilgili (öfke kontrolü gibi) önleyici destek hizmetlerinin uygulanması, etkinliğinin arttırılması ve takibinin yapılması, kadına yönelik şiddetle ilgili mücadelede sadece polisiye tedbirlerin yeterli olmadığı, diğer kurumların (baro, üniversiteler ve STK’ların) sürece dahil olması için yapılması gereken çalışmaların planlanması, bu hususların Kilis ve ilçelerinde eylem planı haline getirilmesi gibi bir çok konu ele alındı.

Benzer nitelikte bir toplantının da 20 Aralık 2019 Cuma günü saat 10:00’da tüm ilçelerde yapılması karara bağlandı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 9262 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ibrahim apalak
    3 ay önce
    Kadına şiddet konuşuluyor. Ancak bir kadın dahi top***tıda yok maalesef , ilginç...
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlmin merkezi burada, yorulmayın!
İlmin merkezi burada, yorulmayın!
Savunmasız kalan her yer işgal edilir
Savunmasız kalan her yer işgal edilir