Kilis’te "Lider Çocuk Tarım Kampı" Sona Erdi

Kilis'te "Lider Çocuk Tarım Kampı" Sona Erdi

Kilis’te İlkokul öğrencilerine tarımı sevdirmek ve sıfır atık bilinci kazandırmak amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Lider Çocuk Tarım Kampı' sona erdi.

10 Mayıs 2019 - 16:57 - Güncelleme: 11 Mayıs 2019 - 11:53

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülke genelinde her yıl düzenlenen 'Lider Çocuk Tarım Kampı'nın bu yıl ki teması ''Sıfır Atık'' oldu. Düzenlenen kampa Cemil Çetin İlkokulundan 26 öğrenci katıldı.

Öğrenciler kampın ilk gününde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Daha sonra il müdürlüğünde bulunan araştırma parsellerindeki tarım arazileri gezen öğrenciler,  Müdürlük bahçesinde atık temizliği yaptılar.

Kampın ikinci gününde Yılanca köyüne Yılanca-Karapınar merası açılışına katılan öğrenciler, Sıfır Atık bilinci kapsamında alanda atık temizliği yaptılar.  Kampın son gününde Hisar Çamlığı orman alanında piknik programına katılan öğrenciler doyasıya eğlenerek keyifli dakikalar yaşadılar. Kampa katılan öğrencilere katılım belgesi ve içerisinde hediyeler bulunan sırt çantası İl Müdürü Songül Kadıoğlu tarafından verildi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 838 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Misket Kebabı Tarifi
Misket Kebabı Tarifi
Allah nimetlerini elimizden alsa ne yapabiliriz?
Allah nimetlerini elimizden alsa ne yapabiliriz?