Kilis’te Model Uçak Kursu Düzenlendi
Reklam

Kilis'te Model Uçak Kursu Düzenlendi

Kilis Halk Eğitim Merkezi bünyesinde, Kilis Belediyesi ve Türk Hava Kurumu işbirliği ile ‘Model Uçak Kursu’ düzenlendi.

12 Eylül 2017 - 15:14 - Güncelleme: 13 Eylül 2017 - 09:14

Kilis Belediyesi H. Hatice Kazancıoğlu Sosyal Tesisinde yapılan Model Uçak Kursuna katılan öğrenciler modellerini tamamlayarak Tahtalı Köy mevkiindeki THK’nın uygulama alanında giderek model uçaklarını uçurdular.

Eğlenceli etkinlik

Etkinlik çerçevesinde THK rehber öğretmeni Mehmet Oğul, benzin motorlu insansız hava aracı ile uçuş gösterisi ve yamaç paraşütü yer eğitimi hakkında uygulamalı gösteri yaptı. Etkinliğe Kilis Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Özdemir, Kilis Halk Eğitim Müdürü Rukiye Toy ve Türk Hava Kurumu Kilis Şube Başkanı Zekeriya Kaya katıldı. Kilis Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Özdemir; Türk Hava Kurumu’nun tüm kurs ve etkinliklerinde yanlarında olduğunu belirtti.

Kurslar yıl boyu devam edecek

Kilis Halk Eğitim Müdürü Rukiye Toy, Model Uçak Kurslarının yıl boyu devam edeceğini, okullarda ve eğitim tesislerinde bu kurslar aracılığı ile Kilis’te öğrencilere havacılığı sevdirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. THK Şube Başkanı Zekeriya Kaya ise, Türk Hava Kurumu Kilis Şubesi tüm kurumlarla iş birlik yapmaya hazır olduklarını, havacılık ve eğitim alanında kurs ve eğitimlerine devam edeceklerini belirttiler.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 4272 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adeviye Bilecen Vefat Etti
Adeviye Bilecen Vefat Etti
Kilis'te Çiğ Kadayıf 8 TL!
Kilis'te Çiğ Kadayıf 8 TL!