Kilis’te Organ Bağışı 3 Kişiye Hayat Verdi

Kilis'te Organ Bağışı 3 Kişiye Hayat Verdi

Kilis Devlet Hastanesi Genel Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi görürken hayata gözlerini yuman hastanın organları 3 kişiye hayat verdi.

07 Mart 2019 - 13:54 - Güncelleme: 08 Mart 2019 - 10:33

Geçtiğimiz günlerde Kilis Devlet Hastanesi Acil Servisine başvuran Ayşe Koyuncu isimli hastada, doktorlar “Hipertansiyona Bağlı Beyin Kanaması” tespit etti. Hemen Beyin Cerrahi Uzmanı Uzm. Dr. Ali Sinan Taşdoğan tarafından ameliyata alınan hasta, ameliyat sonrası durumu kötüleşti ve beyin ölümü gerçekleşti.

Yakınlarının, beyin ölümü gerçekleşen Ayşe Koyuncu’nun organlarını bağışlamak istediklerini beyan etmeleri üzerine; Yoğun Bakım Uzmanı Uzm. Dr. Ahmet Eskiocak  ve Anestezi Uzmanı Uzm. Dr. Hasan Kanadalı tarafından "Kilis Devlet Hastanesi Organ ve Doku Nakil Koordinasyon Merkezi" başvurusu yapılan hastanın işlemleri 15:00 sularında tüm tetkikleri ve testleri ile birlikte "Sağlık Bakanlığı Organ, Doku Nakli ve Diyaliz Hizmetleri Daire Başkanlığına" gönderildi.

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sanko Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinden gelen ekipler tarafından, hastanın bağışlanan organları alınıp ihtiyaç duyulan hastalara ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.

Konu ile ilgili konuşan Kilis Devlet Hastanesi Baş Hekimi Uzm. Dr. Ali Muhsin Güvelioğlu, Ayşe Koyuncu'ya Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dilerken, bu tarihi kararlarından ötürü Koyuncu ailesine teşekkürü bir borç bildiklerini ifade etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2373 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriyeliler “Geri Dönmek” Üzere Gidiyorlar
Suriyeliler “Geri Dönmek” Üzere Gidiyorlar
Aramızdan Ayrılanlar
Aramızdan Ayrılanlar