Kilis’te Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı

Kilis'te Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı

Kilis’te görev yapan rehber öğretmenlerin katıldığı toplantıda, yapılan çalışmalar masaya yatırıldı.

30 Mart 2019 - 10:47 - Güncelleme: 30 Mart 2019 - 13:30

Toplantıya Vali Sayın Recep Soytürk, Vali Yardımcısı Şükrü Özcan, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Hüseyin Polat ve rehberlik öğretmenleri katıldı.

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Memet Mustafa Doğan’ın açılış konuşmasının ardından rehber öğretmen Yusuf Yamakoğlu, okullarda bağımlılığa müdahale programı (OBM) hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

Vali Soytürk, rehber öğretmenlere yaptıkları çalışmalar için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, eğitimde yapılacak olan çalışmalar için her türlü önem ve destekleri vereceklerini ifade etti. Rehber öğretmenlerin bağımlılık ve diğer alanlarda yaptığı çalışmaları çok önemsediğini ifade eden Vali Soytürk, aile eğitimlerinin de çok önemli olduğunu, eğitimde başarıya ulaşmak için aile eğitimlerinin yaygınlaştırılmasını istedi.

Daha sonra, 25-28 Mart 2019 tarihlerinde Rehberlik ve Araştırma Merkezinde yapılan ve İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Çocuk ve Ergenlerde Psikoterapi Teknikleri” eğitimine katılan rehber öğretmenlere belgeleri verildi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1095 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP ve SP İl Başkanlarından Özkar’a Taziye Ziyareti
CHP ve SP İl Başkanlarından Özkar’a Taziye Ziyareti
Rektörden Korona Denetlemesi
Rektörden Korona Denetlemesi