Kilis’te Roketlere Karşın Yatırımlar Sürüyor
Reklam

Kilis'te Roketlere Karşın Yatırımlar Sürüyor

Kilis'in önde gelen zeytin üreticilerinden Şerif Mercimek, füze saldırısına lanet yağdırıp, "Füzeye inat Memleketimize Yatırıma Devam" mesajı verdi.

22 Şubat 2018 - 12:41 - Güncelleme: 22 Şubat 2018 - 17:19

Mercimek konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Terör ülkemizin bütünlüğünü bölemeyecek. Bu saldırılar Türkiye'de yapılan iyi işleri alt üst etmeye yöneliktir ama buna fırsat vermeyeceğiz. "Geri adım’’ atmayacağız. Bu ülke topraklarında yaşayan herkes bizim vatandaşımız. Bunu kimsenin değiştirmeye gücü yetmez" dedi.

Günlük kapasite 80 ton

Bölgemizde yapılacak zeytinyağı fabrikası hakkında bilgi veren Mercimek, ‘’Kurulacak fabrika en son teknoloji ürünü makinelerle ve profesyonel bir ekiple zeytinyağı üretimine başlayacak. Fabrikanın günlük işletme kapasitesi ilk etapta günlük 80 ton olacak. İleri ki zamanlarda kapasite arttırarak paketleme işine başlayacağız. Yurt dışına açılmayı hedefliyoruz.

 

Zeytinyağı değerli bir üründür. Bu değerli ürünün kalitesinde kayıp oluşmaması için zeytinlerin kısa süre içerisinde zeytinyağına dönüştürülmesi gerekir. Zeytinyağı kalitesinde bunun önemini fark ettik.  Durumu öyle görünce; Kilis’te zeytinyağı fabrikasına ihtiyaç olduğunu gördüm. Bu değerli ürünün kalitesinde kayıp oluşmaması için zeytinyağı fabrikası kurmaya karar verdim. Kaliteli ürün üretmenin yanında, ilimize bir nebze olsun istihdam sağlamanın mutluluğunu yaşamak istedim" diye konuştu.

 (Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2941 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • akif çekiç
  9 ay önce
  kilis te zeytinciligi ön p***a çıkaran memleketimize yatırım yapan degerli iş adamı şerif mercimege teşekkür ederiz alllah sayılarını arttırsın...
 • Hakan
  9 ay önce
  Gercekten şerif abi kilis'e gönül vermiş insan kendisi sayesinde kilis zeytinyağı nin ismini bir dünya duydu kendisine ve kilis postasina teşekür ediyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GGF Heyeti Kilis’teki Temaslarını Sürdürdü
GGF Heyeti Kilis’teki Temaslarını Sürdürdü
GGF'den Kilis Protokol Üyelerine Ziyaret
GGF'den Kilis Protokol Üyelerine Ziyaret