Kilis’te Ruhsat Almayan Suriyelilerin İşyerleri Mühürlendi
Reklam

Kilis'te Ruhsat Almayan Suriyelilerin İşyerleri Mühürlendi

Kilis’te Suriyeliler tarafından işletilen dükkan ve işletmelere yönelik denetlemeler devam ederken, işyeri açma ve çalışma ruhsatı almayan işyerleri zabıta ekipleri tarafından mühürlendi.

09 Temmuz 2019 - 17:57 - Güncelleme: 15 Temmuz 2019 - 11:57

2019 yılı Şubat ayından bu yana Kilis’te faaliyet gösteren işletmelere ve dükkanlara yönelik sıkı denetim ve yaptırımlar gündeme geldi. Öncelikle Arapça tabelaların değiştirilmesine yönelik çalışmalar meyvelerini verirken, bu çalışma tüm Türkiye’ye yayıldı. Kilis genelinde Suriyelilere ait beş yüzden fazla dükkan ve işletmenin tabelası tamamen değiştirildi.


Ruhsat almayanlara müsamaha gösterilmedi   

Bütün çalışmalar kapsamında Kilis Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehir merkezinde dükkan ve işyerlerinde bugün denetleme yaptı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kilis’in muhtelif yerlerinde, bütün uyarı ve verilen sürelere rağmen iş yeri açma ve çalışma ruhsatını almadan faaliyetlerine devam eden işyerlerini mühürledi.

Bütün uyarılara rağmen ruhsatsız bir şekilde faaliyetlerine devam eden işyerleri zabıta ekipleri tarafından mühürlenerek, kepenkleri indirildi.  

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2335 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı
BTP Kilis İl Teşkilatı Tele Konferans ile Bayramlaştı
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi'nin Bayram Mesajı
Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi'nin Bayram Mesajı