Kilis’te "SAKAL-I ŞERİFE" Büyük İlgi
Reklam

Kilis'te "SAKAL-I ŞERİFE" Büyük İlgi

Kilis Şeyh Camisinde Sakal-ı Şerife her yıl olduğu gibi bu yıl da ilgi büyük oldu.

11 Haziran 2018 - 12:12 - Güncelleme: 11 Haziran 2018 - 15:24

Kilis Şeyh Camisinde, Kadir Gecesi münasebetiyle Hz. Muhammed'e (SAV) ait Sakal-ı Şerif'i ziyarete açıldı. Ramazan ayının 27. gecesi, Kuran’ın gökten yeryüzüne indirilmeye başlandığına inanılan Kadir gecesi nedeniyle teravi namazı sonrası Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı.

Her hangi bir izdiham yaşanmaması için müezzinler cemaati uyarıp tek tek sıra halinde ziyaret etmelerini sağladı.

Cemaat Sakalı Şerif'in içinde bulunduğu camı öperek saygı gösterdi. Çocuklarını yanında getiren babalar ise çocukların Sakalı Şerif'i öpmesini sağladı. İlk olarak erkek cemaate açılan ziyaret, erkek cemaatin bitmesinin ardından kadınlara açıldı.


Gerçekleştirilen Sakal-ı Şerif ziyaretine gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduklarını söyleyen Kilis Şeyh Camisinin Fahri Müezzini Şerif MERCİMEK "Yavuz Sultan Selim döneminde özel hediye edilmiş gittiği her konaklama yerinde de kurbanlar kesmek suretiyle buraya kadar intikal etmiştir. Sakal-ı Şerif uzun yıllardır Kilis şeyh Camisi’nde muhafaza edilmektedir, çok katlı ipek ve kumaşlar arasında özel ihtimamla korunuyor. Mübarek Ramazan Ayında, Kilisli hemşerilerimiz Peygamber Efendimize olan aşkla Sakal-ı Şerif'i ziyaret ettiler. Hem erkekler hem de bayanlar Sakal-ı Şerif'i görme imkânı buldu. Bu ziyaretler Peygamber sevgisini artıran ziyaretlerdir. Gösterilen ilgi bizi çok mutlu etti" diye konuştu.

Manşet Fotoğraf : Mutlu Naim Salihoğlu

Haber Fotoğraf: Süleyman Mercimek

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1513 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Eğitime Tam Destek Projesi Başlatıldı
Kilis’te Eğitime Tam Destek Projesi Başlatıldı
Lösemi Hastası Öykü, Kilis'ten Destek Bekliyor
Lösemi Hastası Öykü, Kilis'ten Destek Bekliyor