Kilis’te TEOG’dan Sevindirici Sonuçlar
Reklam

Kilis'te TEOG'dan Sevindirici Sonuçlar

31 Mayıs 2017 tarihinde açıklanan TEOG sınavı sonuçlarına göre Kilis’te büyük başarı sağlandı. Kaç öğrenci sınavı hatasız tamamladı?

02 Haziran 2017 - 14:01 - Güncelleme: 06 Haziran 2017 - 12:19

Kilis’ten tam 11 öğrenci TEOG ‘da 120 sorudan 120’sini doğru cevaplayarak Türkiye Birincileri arasına girmeyi başardı.

Nisan ayında yapılan 2. TEOG Sınavı sonuçlarına göre Kilis’te tüm soruları doğru cevaplayan 11 öğrenci olduğu tespit edildi. Bu başarının yanı sıra 120 sorudan 119 soruya doğru cevap vererek sadece 1 yanlış yapan 27 öğrenci ve 120 sorudan sadece 2 tanesini yanlış yapan 26 öğrenci de başarı sıralamasında yerlerini aldılar.

Geçen yıl Kilis’te TEOG sonuçlarında tüm soruları doğru cevaplayabilen öğrenci çıkmamıştı. İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Kilis’te geçen yıl yaşanan olumsuzluklardan kaynaklanan motivasyon kaybının bu yılki TEOG sonuçlarından gelen bu başarı ile kalktığının ortaya çıktığını ifade ederek, “Sınav sonuçları ile ilgili  Bakanlığımız iller arasında bir sıralama sonucu açıklamamaktadır. Ancak; elimizdeki verilere göre Türkiye sıralamasında iyi bir yerde olduğumuzu düşünmekteyiz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, tüm öğretmenlerin, okul müdürlerinin, velilerin  ve çalışanların gayretiyle başarının artarak devam edeceğini belirterek, bu başarının elde edilmesinde emeği geçen tüm eğitimcilere teşekkür etti.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 3506 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te 19 Mayıs Kutlamaları
Kilis’te 19 Mayıs Kutlamaları
Gençlerimiz Milli Heyecanı Taşımalıdır
Gençlerimiz Milli Heyecanı Taşımalıdır