Kilis’te TOKİ Kuraları Çekildi
Reklam

Kilis'te TOKİ Kuraları Çekildi

Kilis'te Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından dar gelirli aileler için yapılacak olan 150 adet daire için kuralar, bugün sabah saatlerinde Beşevler Spor Salonunda çekildi.

18 Haziran 2019 - 11:42 - Güncelleme: 19 Haziran 2019 - 11:54

150 adet daire için 1000 TL ödeyerek ön kayıt yaptıran birçok vatandaşın katıldığı kura çekilişi noter yetkilileri tarafından yapıldı. Kurada isimleri çıkan vatandaşlar sevinirken, isimleri çıkmayan vatandaşların ise büyük hayal kırıklığı yaşadıkları gözlendi. Kurada ismi çıkmayan bazı vatandaşların kura çekilişi sonrasında, isimlerinin çıkmaması nedeniyle tepki gösterdikleri dikkatlerden kaçmadı.

Vatandaşların tümüne konut vermeye çalışacağız

Kura çekilişi sonrasında basın mensuplarına açıklama yapan TOKİ Yetkilisi Hasan Hüseyin Çelik, Toplu Konut İdaresi olarak Kilis’te projelerinin devam ettiğini dile getirerek kurada ismi çıkmayan vatandaşlara şöyle seslendi: “Bundan sonraki kura törenlerimizde onlara da sırası geldiğinde konutlarını çekilişle, törenle teslim edeceğiz. TOKİ olarak bugüne kadar Kilis’te toplam olarak 2 sağlık ocağı, 5 cami, 2 kamu binası, 6 ilkokul ve 2 lise yaptık.

Her ne kadar 150 konutun üstüne çıkamamış olsak da; bundan sonraki çekilişlerde vatandaşlarımızın tümüne konut vermeye çalışacağız.

Bugün burada 100 tane 2+1, 50 tane de 3+1 konut projemiz var. İsmi çıkan vatandaşlarımız daha sonra konut belirleme kurasına katılacaklar, konut sahibi olamayan vatandaşlarımıza ise daha sonraki dönemlerde konut vereceğiz.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 824 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Hukuk Danışmanından Flaş Açıklama
Prof. Dr. Haydar Baş'ın Hukuk Danışmanından Flaş Açıklama
İnönü İlkokulunda
İnönü İlkokulunda "Kanlarımızı Veriyoruz" Bağış Etkinliği