Kilis’te Üniversite Tercih Danışma Büroları Oluşturulacak

Kilis'te Üniversite Tercih Danışma Büroları Oluşturulacak

YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kilis Rehberlik ve Araştırma Merkezinin koordinesinde kurulan Üniversite Tercih Danışma Büroları, 23-29 Temmuz 2019 tarihlerinde öğrencilere profesyonel danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunacak.

20 Temmuz 2019 - 10:44 - Güncelleme: 22 Temmuz 2019 - 12:10

Üniversite Tercih Danışma Büroları, Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Halk Eğitim Merkezi ve tüm liselerde tercih yapacak öğrencilere yardımcı olacaklar. YKS tercihi noktasında yardım almak isteyen öğrenciler hizmet verecek bürolar 09.00-15.00 saatleri arasında hizmet verecek. Rehberlik ve Araştırma Merkezinde oluşturulan tercih danışma bürosu ise hafta içi mesai saatlerinde ve ayrıca haftaiçi 17.00-22.00 haftasonu ise 09.00-15.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek.

Kilis’te 23 Temmuz Salı gününden itibaren hizmet vermeye başlayacak olan Üniversite Tercih Danışma Bürolarında, öğrenci ve velilere tercih sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar, başarı sıralamaları, taban puanlar, meslek tanıtımları, üniversite tanıtımları (imkânlar, fiziki koşullar, burs vb.) üniversitelerin bulunduğu şehirlerin koşulları, bireyin ilgi, yetenek ve değerlerine en uygun mesleğin seçilmesi gibi noktalarda bilgiler verilecek.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 986 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın 15 Temmuz Mesajı
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın 15 Temmuz Mesajı
15 Temmuz Mesajı
15 Temmuz Mesajı