Kilis’te Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı Yapıldı
Reklam

Kilis'te Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı Yapıldı

Kilis Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu Ağustos ayı toplantısında alınan yeni kararlar ile özellikle okulların, daha güvenli hale getirilmesi planlanıyor.

16 Ağustos 2017 - 17:39 - Güncelleme: 23 Ağustos 2017 - 11:16

Vali Yardımcısı Osman Uğurlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr.Turgay Happani, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Kesikminare, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Özel İdaresinden temsilciler katıldı.

Vali Yardımcısı Osman Uğurlu yapmış olduğu konuşmada, “Uyuşturucu kullanımı aile, toplum ve insanlığın en büyük belalarından biridir. Artan kullanıcı ve bağımlı sayıları, uyuşturucu kullanımının çok önemli sağlık sorunlarına yol açması, kaçakçılıktaki yüksek kar payı ve terör örgütlerinin bu kardan pay alma arayışı ile teknolojik alanda yaşanan gelişmeler sorunun hızla büyümesine ve toplumları tehdit eder hale gelmesine yol açmıştır. Bu kapsamda ilimizde de bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele eden kurumlarımız arasında işbirliği ve koordinasyonu tesis etmek amacıyla “İl Uyuşturucu İle Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı” periyodik olarak 2 ayda bir toplanmaktadır” dedi.

Okullar Mobese ve güvenlik kameraları ile izlenecek

18 Eylül 2017 tarihinde başlayacak yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması için, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele amacıyla okul çevresi ve önlerinin kamera sistemleri ile donatılması ve bunların Kent Güvenlik Yönetim Sistemine (MOBESE) entegre edilmesi çalışmalarına başlanması ve yapılan çalışmaların hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, toplantıda alınan kararlar arasında yer alıyor.

Toplantıda ayrıca kent merkezinde bulunan bazı metruk binaların tespiti ve yıkılması noktasında da karar alındı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2958 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elbeyli’de Çocuklara Önemli Eğitim
Elbeyli’de Çocuklara Önemli Eğitim
Akkurt, Okul Müdürleri ile Toplandı
Akkurt, Okul Müdürleri ile Toplandı