Kilis’te Yetiştirme Seminerleri Başladı
Reklam

Kilis’te Yetiştirme Seminerleri Başladı

Kilis’te aday öğretmenlere yönelik “Yetiştirme Semineri” başladı.

31 Ağustos 2016 - 17:48

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ  Alaaddin Yavaşça Kültür Merkezinde, aday öğretmenlere seminer verdi.

Anadolu’da Sosyal Yapı ve Kültürel Çeşitliliklerimiz, Bir Arada Yaşama Kültürü, Farklılıklara Saygı, Çokluk İçinde Birlik,  Kardeşlik ve Vatandaşlık konularına değinen ALAGÖZ, aday öğretmenlere özetle şu açıklamalarda bulundu:

“Kıymetli Meslektaşlarım, Öğretmenlik sevgi mesleğidir, sevilmeden yapılabilecek bir meslek değildir. Sizler çocuklarımızın yani ülkemizin geleceğinden birinci derecede sorumlusunuz. Sizlerden isteğim kendi çocuklarınızın, kardeşlerinizin nasıl bir eğitim almasını istiyorsanız, öğrencilerinizi de o şekilde eğitmenizdir. Bir insanı eğitmek, bir toplumu şekillendirmek herkesin harcı değildir ve olmamalıdır. Öğretirken eğlenin ve eğlendirin. Öğretmenlik öğrencilerine ve mesleğine  aşık olmayı gerektirir. Öğretmen sevgisiz ve sabırsız olamaz, bu bağlamda öğrenmenin kişiden kişiye farklılık gösterdiğini bilerek her öğrenci için uygun öğrenme ortamları sağlayıp, öğrenemeyeceği hiçbir şeyin olamayacağını göstermeliyiz.”

Son olarak Kilis’te eğitim camiasına 179 öğretmenin daha katıldığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 2682 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aramızdan Ayrılanlar
Aramızdan Ayrılanlar
Kepekçi Bayram Ziyaretlerini Sürdürüyor
Kepekçi Bayram Ziyaretlerini Sürdürüyor