Kilis’te Zeytinin Yeşili Bol Satıyor
Reklam

Kilis'te Zeytinin Yeşili Bol Satıyor

Kilis’te son yıllarda iyiden iyiye yeni bir pazar haline gelen yeşil zeytincilik gelişimini sürdürürken, şehrin hemen hemen her köşesinde yeşil zeytinin birçok çeşidini görmek mümkün oluyor.

26 Ekim 2017 - 12:35 - Güncelleme: 27 Ekim 2017 - 08:58

Eski yıllarda “Attun” dediğimiz siyah zeytinin en lezzetli olanını tatlandırıp kahvaltı sofralarından eksik etmeyen Kilisliler, şimdilerde yeşil zeytini daha fazla tüketiyor gibi gözüküyor. Çünkü şu an Kilis’te adeta yeşil zeytin bolluğu yaşanıyor.

Kamyonet kasalarında şeffaf çuvallar içerisinde taşınan yeşil zeytinler, daha sonra dükkan önlerinde boy gösteriyor. Sabah Pazarı yeşil zeytin satışının merkezi gibi görünse de, Kilis’in hemen hemen her yerinde yeşil zeytin satılan işyerlerine rastlıyorsunuz. Kilis’te yaşayan birçok Suriyeli esnafında dükkan önlerinde hem salamuraya yatırılmış bidonlarda hem de kasalarda taze yeşil zeytin sattıkları dikkat çekiyor.

Bu zeytinler nereden geliyor? 

Herkesin merak ettiği konu ise; bu zeytinler nereden geliyor? Bu soruyu biz de yeşil zeytin satımı ile uğraşan esnafımıza sorduk. Aldığımız cevap, “Kilis yetişen yeşil zeytinler satıyoruz” oldu. Sanıldığı üzere dışarıdan çok fazla miktarlarda yeşil zeytin gelmediği, Kilis ve çevresinde çok çeşitli zeytinin bulunduğu ifade ediliyor.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1571 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Afrin'den Yaşama Köprü...
Afrin'den Yaşama Köprü...
Kilis'te DEAŞ Terör Örgütü Üyesi Yakalandı
Kilis'te DEAŞ Terör Örgütü Üyesi Yakalandı