Kıraathane Söyleşileri

Kıraathane Söyleşileri

7 Aralık Üniversitesinde gerçekleştirilen "Kıraathane Söyleşileri"nin 13.süne OMÜ Eğitim Fakültesi Sekreteri Tevfik Yılmaz Demir konuk oldu.

17 Aralık 2019 - 10:54

Kitap Beşiği Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte Demir, “Popüler Kültür ve Algı Yönetimi” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Tevfik Yılmaz Demir; kültür, popüler kültür, medya, algı yönetimi, insanların yalnızlaştırılması ve özgürleştirilmesi konuları ekseninde değerlendirmelerde bulundu.

Demir, özgürlüğün bundan 20 yıl öncesine kadar düşünce ve fikirlerin özgürleşmesi kapsamında değerlendirildiğini ancak yaşadığımız absürt çağda, tüm kavramlarımızda olduğu gibi, özgürlük kavramında da daralmaya ve dejenerasyona gidildiğini ifade etti.

Demir, "Günümüzde bireylerin tüm sınırları zorladıkları, sınırsız ve kelimenin tam anlamıyla hadsiz bir özgürlük talebinde bulundukları dikkatlerden kaçmamaktadır" dedi. Bunun küreselleşmeden bağımsız düşünülemeyeceğini ve özellikle bizim gibi gelişmekte olan ve genç nüfusu zengin olan topraklarda sosyal medya ve iletişim araçlarındaki gelişmenin insani ve vicdani olandan ziyade ticari kaynaklı olduğunu sözlerine ekledi.

Soru-cevap kısmından sonra çay ikramı ile devam eden söyleşi, Rektör Prof. Dr. M. Doğan Karacoşkun'un plaket takdimi ile son buldu.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1060 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akcurun Camii ve tarihteki yeri
Akcurun Camii ve tarihteki yeri
Yaşlanma ile saçlardaki incelmenin önüne geçilebilir mi?
Yaşlanma ile saçlardaki incelmenin önüne geçilebilir mi?