KİTSO Başkanı, Bakan Pakdemirli’den Neler İstedi?

KİTSO Başkanı, Bakan Pakdemirli'den Neler İstedi?

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile tele konferans yöntemi ile bir toplantı yaptı.

04 Haziran 2020 - 14:37 - Güncelleme: 04 Haziran 2020 - 17:17

Başta Kilis için olmak üzere Bakan Pakdemirli’den çeşitli taleplerde bulunduğunu ifade eden KİTSO Başkanı Celkanlı, “Sayın Bakanımıza ve Bakanlık çalışanlarımıza ülkemizin kalkınmasında göstermiş oldukları çaba ve gayert için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İşte Bakan Pakdemirli’den istenen o talepler:

1-Kilis ile Suriye sınırı arasında bölgemizde bulunan yaklaşık 50 milyon metrekare işlenmemiş mayınlı arazinin çiftçilerimize organik tarım yapabilmeleri açısından hazır hale getirilmesi.

2-100 bin ton üzüm üreten Kilis’in Suma fabrikası özelleşip kapandıktan sonra bu üretimin yaklaşık %75 düşmesi ve düşüşün önüne geçmek amacıyla devletimizin baş fiyatla üzümü üreticiden satın alması. ( Karadeniz’de üretilen fındık gibi)

3-Mevcut konjektör ve iklim değişiklikleri göz önünde bulundurulacak olursa 2021 yılında Gıda sorununun dünya geleninde karşımıza çakabileceğini öngördüğümüz bu dönemde. Özellikle buğday, arpa, ve samanın ihracatının durdurulması ve ülke genelinde devletimiz tarafından stoklaması.

4-Kilis in özellikle son dönemlerde çekmiş olduğu sıkıntılar göz önünde bulundurularak, bakanlığa memleketimizden giden tüm projelere onay verilecektir. Tek şart evrak eksiğinin olmaması.”

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1797 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halk katında deli, Hakk katında veliler-1-
Halk katında deli, Hakk katında veliler-1-
Kilis Barosu Başkanı Fazlıağaoğlu Taburcu Oldu
Kilis Barosu Başkanı Fazlıağaoğlu Taburcu Oldu