KİTSO’dan Haksız Fiyat Artışlarına Tepki
Reklam

KİTSO'dan Haksız Fiyat Artışlarına Tepki

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, Koronavirüs sonrasında haksız fiyat artışı gerçekleştiren firmalar hakkında basın açıklamasında bulundu.

16 Mart 2020 - 13:44 - Güncelleme: 16 Mart 2020 - 17:39

Celkanlı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Kamuoyunun yakınen takip ettiği üzere yeni tip koronavirüs tüm Dünyayı tehdit eder hale gelmiştir. Çin'de başlayıp yakın komşularımıza kadar gelen virüs ne yazık ki ülkemizde de görülmüştür. Devletimizin aldığı tedbirlerle bu salgını en hafif hasarla atlatacağımıza tüm kalbimizle inanmaktayız.

Ancak ortaya çıkan yeni tip koronavirüs(covid-19) isimli hastalık sonrasında, bazı işletmelerin söz konusu durumdan istifade ederek ticari ürünlerde haksız fiyat artışı gerçekleştirdiği görülmektedir. Bizlerde piyasaları yakınen takip ediyoruz. İlimizde faaliyet gösteren firmaların faiş fiyat ile satış yaptıklarına dair bugüne kadar bir şikayet olmamıştır. Bu durum bizler için memnuniyet vericidir. Bundan sonra da bu hususta bir şikayetin Vuku bulmaması en büyük temennimizdir. İnsan sağlığını ilgilendiren global bir salgından dolayı yaşanan krizden ancak toplum ve devlet dayanışması ile kurtulabileceğimize inanıyoruz. Bu krizi fırsata çevirerek haksız kazanç sağlamanın temeli Ahilik kültürüne dayalı iş dünyamıza da yakışmayacağını ilan ediyorum.

Değerli basın mensupları; Kilis Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ürünlerde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyuruyoruz. Herkes bilmeli ki vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız."

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1263 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sumak meselesine kafayı taktım!
Sumak meselesine kafayı taktım!
Korona Virüs’te Son Durum
Korona Virüs’te Son Durum